کد خبر: ۸۷۵۶۴
۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۵/۱

بازدهی ۸۷ درصدی صندوق طلا در سال ۹۷

بازدهی ۸۷ درصدی صندوق طلا در سال ۹۷

عملکرد صندوق پشتوانه طلای لوتوس نشان می دهد اولین صندوق کالایی طی ۴ ماه نخست سال جاری، افزون بر ۸۷ درصد بازدهی نصیب سرمایه گذاران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بر اساس تازه ترین گزارش عملکرد صندوق پشتوانه طلای لوتوس که به عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه از 20 خرداد سال 96 فعالیت را تحت مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در بورس کالا آغاز کرد، این صندوق از ابتدای سال تا کنون بازدهی 87 درصدی نصیب سرمایه‌گذاران کرده است.

صندوق طلای لوتوس تا کنون بالغ بر 35 میلیون و 600 هزار واحد سرمایه‌گذاری به نام سرمایه‌گذاران صادر کرده است. رقم بازدهی ثبت شده برای طلا از ابتدای تاسیس تا کنون معادل 146 درصد است. این صندق از ابتدای سال جاری تا کنون نیز 87 درصد بازده نصیب سرمایه‌گذاران کرده است.

این صندوق سرمایه‌گذاری در طول فعالیت توانسته به صورت میانگین روزانه بالغ بر دو میلیون و 722 هزار واحد معامله را ثبت کند که این رقم از ابتدای سال جاری تا کنون به صورت میانگین بیش از 7 میلیون و 661 هزار واحد سرمایه‌گذاری بوده است. همچنین، میانگین ارزش این معاملات از ابتدای تاسیس صندوق تا کنون بالغ بر 4.9 میلیارد تومان بوده است.

ترکیب دارایی صندوق پشتوانه طلای لوتوس در حال حاضر به این ترتیب است که 94 درصد دارایی صندوق در گواهی سپرده سکه طلا سرمایه‌گذاری شده و مابقی سرمایه‌گذاری‌ها در اوراق مشتقه، آتی سکه و نیز اوراق درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده است. بر این اساس، در حال حاضر 27.1 هزار سکه طلا در ترکیب دارایی این صندوق وجود دارد.

صندوق پشتوانه طلا از ابتدای فعالیت تا کنون تلاش کرده از نوسانات بازار فیزیکی به بهترین شکل استفاده کند. نقدشوندگی بالای صندوق که از طریق بازارگردانی فعال تامین سرمایه لوتوس پارسیان حاصل شده به عنوان یکی از نقاط قوت این ابزار سرمایه‌گذاری مطرح است.

تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان مدیر صندوق پشتوانه طلای لوتوس که اولین صندوق کالایی بازار سرمایه است، همواره تلاش خواهد کرد با مدیریت فعال در این صندوق، علاوه بر کنترل ریسک‌های موجود و کسب بازدهی قابل رقابت با بازار فیزیکی، بازارگردانی فعالی نیز داشته باشد و نقدشوندگی واحدهای صندوق را در حد مطلوبی حفظ کند تا همیشه طلا به عنوان گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری مطرح باشد.

برای سرمایه‌گذاری در صندوق طلای لوتوس لازم است سرمایه‌گذاران ابتدا از طریق کارگزاری‌های عضو بورس کالا اقدام به دریافت کد معاملاتی گنند و سپس درخواست خرید را از طریق کارگزار و یا به صورت آنلاین ارائه کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ