کد خبر: ۹۰۰۰۰
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۵/۱۰

معاون وزیر صنعت بازداشت و با وثیقه آزاد شد

معاون وزیر صنعت بازداشت و با وثیقه آزاد شد

یکی از معاونین وزیر صنعت با دستور بازپرس دادسرای تهران بازداشت و پس از انجام تحقیقات ابتدایی با قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، در ادامه رسیدگی به پرونده تخلف در ثبت سفارش 6400 خودروی لوکس و تحقیق از مدیران و مسئولان دخیل در این پرونده به تازگی یکی از معاونین وزیر صنعت بازداشت شد.براساس اطلاعات موجود این فرد که "م" نام دارد یکی از معاونین کلیدی وزیر صنعت است که با دستور بازپرس پرونده بازداشت شده و از وی تحقیق شده است.این در حالی است که متهم پس از انجام تحقیقات ابتدایی با قرار وثیقه آزاد شده است.

پیش از این غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره نتیجه سوال دستگاه قضایی از وزارت صنعت معدن و پاسخ آن‌ها گفته بود، آن‌ها یکسری پاسخ‌ها داده‌اند و دادستان تهران در حال تکمیل آن هستند. یکی از سوالات این بوده که خود در نامه‌هایی که داده‌اند، گفته‌اند یکی از مسئولان در سازمان توسعه تجارت اعلام کرده از تیرماه سال 96 مطلع شدیم تخلفاتی صورت گرفته و مشخصا هم از 25 بهمن برای ما محرز شد تخلفاتی انجام شده لذا نامه‌نگاری کرده و به وزارت اطلاعات و سازمان تعزیرات اطلاع دادیم و درخواست کردیم این اقدامات تامینی انجام گیرد.

وی تصریح کرد: سئوال این بود که شما که در آن موقع به این موضوع رسیدید، غیر از نامه‌نگاری آیا متوجه شدید افراد تشکیلات خود نیز تخلفی کرده‌اند یا خیر؟ اگر به این موضوع رسیدید با آن‌ها چه برخوردی شده؟ آیا آن‌ها را عزل یا معرفی کردید؟ پاسخ به این پرسش‌ها هنوز دقیق مشخص نیست و در حال پیگیری است.بدوا به ذهن می‌رسد که این میزان از تخلف نمی‌تواند بدون همکاری برخی از افراد حداقل در سازمان توسعه و تجارت باشد.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: افرادی البته دستگیر شده‌اند و الان هم در بازداشت هستند و اینکه آیا دستگیری‌ها منحصر به همین افرادی که فعلا بازداشت هستند، می‌شود و یا اینکه بعدا افراد دیگری هم بازداشت می‌گردند، موضوعی است که بعدا در تحقیقات روشن می‌شود.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: این‌ها البته دو دسته هستند که یک دسته در تهران دستگیر شده‌اند که قبلا 13 دستگیری داشتیم که 5 نفر نیز اخیرا بازداشت شده‌اند و دیروز حکم جلب افرادی داده شده که اگر افراد دیگری در این فاصله زمانی دستگیر شده‌اند، بنده اطلاع ندارم البته تعداد کسانی که ممکن است دستگیر شده باشند و با قرار آزاد شده باشند و یا احضار شده ولی منجر به بازداشت‌ نشده، بیشتر است ولی کسانی که در بازداشت هستند، همان تعدادی است که عرض کردم.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ