کد خبر: ۹۱۲۱۵
۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۵/۱۷

تحریم ها بر قیمت کالاهای اساسی تاثیر نمی گذارد
نماینده مجلس:

تحریم ها بر قیمت کالاهای اساسی تاثیر نمی گذارد

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: باتوجه به اعلام سیاست های جدید ارزی، کالاهای اساسی با منابع ارزی تامین می شود و قیمت آنها افزایش نمی یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،غلامرضا تاجگردون با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به خانه ملت گفت: بنابر تصمیمی که در بسته جدید سیاست های ارزی اخذ شد، کالاهای اساسی و اقلام خوراکی مردم با منابع ارزی تامین می شود اما برخی با ایجاد فضای روانی به این موضوع دامن می زنند که مشکلاتی در این بخش وجود دارد.

وی با بیان اینکه اقلام خوراکی و مایحتاج مردم با قیمت گذشته در اختیار آنها قرار می گیرد، افزود: با توجه به در نظر گرفتن ارز دولتی برای مواد غذایی قیمت کالاهای اساسی مردم افزایش نمی یابد و به وفور در اختیار آنها قرار می گیرد. مردم نگران مواد غذایی نباشند، چراکه راهکارها برای تامین کالاهای اساسی مشخص شده و در این زمینه سختی وجود ندارد، البته شاید در برخی بخش ها مشکلاتی ایجاد شود اما حداقل در حوزه مواد خوراکی، کالاهای اساسی، دارویی و شوینده ها مشکلی ایجاد نمی شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم تشدید نظارت ها بر بازار ادامه داد: وزارت صنعت مکلف است بر اقلامی که با ارز پایین به کالاها تخصیص می یابد تا مرحله رسیدن به دست مصرف کننده نظارت کند.باید اطمینان خاطر حاصل شود که کالاهایی که با ارز دولتی وارد می شود با همان قیمت به دست مصرف کننده می رسد و این تکلیفی است که از سوی روحانی بر عهده وزارت صنعت گذاشته شده است.

تاجگردون با بیان اینکه اصناف نیز باید در این زمینه موارد لازم را رعایت کنند،گفت: دولت باید نظارت را در این بخش بیشتر کند، اما همه این موارد منوط به نوع رفتار مردم و اصناف است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ