کد خبر: ۹۱۲۵۳
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۵/۱۸

پیام رزمایش دریایی ایران به آمریکا

پیام رزمایش دریایی ایران به آمریکا

فرمانده نیروهای آمریکایی در غرب آسیا با اذعان به توانمندی نیروی دریایی ایران گفت: رزمایش دریایی هفته قبل ایران پیامی به واشنگتن بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس استارز اند استریپز،جوزف ووتل فرمانده گفت: رزمایش دریایی هفته گذشته ایران در خلیج فارس و نزدیک تنگه هرمز، پیامی به واشنگتن در ارتباط با بازگشت تحریم‌ها بود.ایران در جریان چنین رزمایشی با حضور حداقل 100 فروند شناور تندرو، توانمندی‌های ناظمی را به رخ کشید.

وی افزود: کاملا آشکار است که ایران قصد داشت از این رزمایش برای ارسال پیام استفاده کند. این در حالی است که به زمان تحریم‌ها نزدیک می‌شویم، آنها نیز توانمندی‌هایی نظامی دارند. در جریان این رزمایش، هیچ برخورد ناامن یا غیرحرفه‌ای بین نیروهای ایرانی و کشتی‌های آمریکایی در خلیج فارس رخ نداد.

این مقام نظامی آمریکایی با متهم کردن ایران به اقدامات ثبات‌زدا در غرب آسیا، ادامه داد: از اتفاقات جاری در منطقه آگاه هستیم و آماده‌ایم تا دفاع کنیم.ووتل با طفره رفتن از پاسخ به سوالی درباره قدرت ایران برای بستن تنگه هرمز، گفت: آنها این توانایی را دارند که در این تنگه مین (دریایی) بریزند، قایق‌های انفجاری مستقر کنند یا از موشک و رادار برای بستن آن استفاده کنند.

وی افزود: نیروی دریایی ایران، توانایی نظامی وسیعی دارد که می‌تواند برای نیروهای آمریکایی در منطقه مشکل‌زا شود البته توانمند هستیم. معمولا تمرینات خنثی‌سازی مین را در منطقه اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ