کد خبر: ۹۱۲۵۷
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۵/۱۸

ظریف :اتحادیه اروپا تحریم‌های آمریکا را رعایت نمی‌کند

ظریف :اتحادیه اروپا تحریم‌های آمریکا را رعایت نمی‌کند

وزیر امورخارجه گفت: وقتی آمریکا در سال ۹۱ تحریم‌های نفتی را تحمیل کرد اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های نفتی گسترده‌ای بر ایران تحمیل کرد، اما هم اکنون این اتحادیه تحریم‌های آمریکا را رعایت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اقتصاد آنلاین،محمدجواد ظریف امروز در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان این‌که آمریکایی‌ها هیچگاه صداقت نداشته‌اند، گفت: هدف ترامپ ضدیت با مردم ایران است زیرا نخستین تحریمی را که برگرداند مربوط به حوزه هواپیماها است که قرار بود 200 فروند هواپیما به ایران داده شود که لغو کردند.

وی درباره تنگناهای صادراتی به ایران در زمان تحریم‌ها و نقش معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه در این باره، افزود: وظیفه معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، تسهیل فعالیت بخش خصوصی و فعالان بخش دولتی است. این معاونت تلاش می‌کند امکانات صادرات را در خارج شناسایی و زمینه را برای ارتباط بخش خصوصی ایران و کشورهای خارجی فراهم کند و برای رسیدن به اهداف در این بخش کمک خواهد کرد.

وزیر امورخارجه ادامه داد: فعالیت معاونت اقتصادی باید با جدیت بیشتری دنبال شود، امروز یک تفاوت جدی با دوران گذشته داریم، دنیا در برابر تحریم‌های آمریکا ایستاده است، وقتی آمریکا در سال 91 تحریم‌های نفتی را تحمیل کرد اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های نفتی گسترده‌ای بر ایران تحمیل کرد اما هم اکنون نه تنها تحریم‌های آمریکا را رعایت نخواهد کرد، بلکه در دنیا دنبال کسانی خواهد گشت تا آنها نیز با اتحادیه اروپا همراهی کنند. در واقع اجماعی بین‌المللی علیه حرکت آمریکا شکل گرفته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ