کد خبر: ۹۱۲۵۸
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۵/۱۹

اجازه مجلس به دولت برای حل مشکل افزایش نقدینگی
رییس مجلس مطرح کرد:

اجازه مجلس به دولت برای حل مشکل افزایش نقدینگی

رئیس مجلس گفت: یکی از مشکلات ساختار اقتصادی، افزایش حجم نقدینگی از 500 به 1500هزار میلیارد تومان است که برای حل این مشکل به دولت اجازه داده شده تا طرح‌های نیمه تمام عمرانی را واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، علی لاریجانی عصر دیروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران پارلمانی به مسائل و حاشیه‌های نشست استیضاح وزیر تعاون در مجلس اشاره کرد و گفت: برخی مسائل که اتفاق افتاد، خوب نبود متأسفانه برخی اتهام‌ زنی‌ها باب شده و در مناظرات تلویزیونی هم بحث‌های کش‌داری مطرح می‌شد که به جامعه ضربه زده و فضا جامعه را شایعه‌ پذیر می‌کند.

وی افزود: این ایراد زمینه‌های مختلفی دارد و می‌بینیم که افراد از شهری به شهر دیگر می‌روند و مسائلی را مطرح می‌کنند. کسی هم به آنها رسیدگی نمی‌کند، اما در مجلس حتما به این مسائل رسیدگی می‌کنیم و نمی‌گذاریم که اینطور بماند.

این مقام مسئول با بیان اینکه رسانه‌ها باید برای روشنگری درباره برخی شایعات کمک کنند و در جهت اصلاح امور گام بردارند،ادامه داد: از اوایل سال جاری یک شورای اقتصادی در مجلس با حضور صاحب‌نظران شکل گرفت که دبیرخانه آن به طور مستمر با دولت است و مسائل روز را دنبال می‌کند، مثلا این شورا با ثابت کردن نرخ ارز موافق نبود و معتقد بود باعث فشار می‌شود.

لاریجانی گفت: مجموعه‌ای از مشکلاتی که در ساختار اداره مملکت وجود دارد، با پیچیدگی‌های صحنه بین‌الملل همراه شده است. برخی از این نابسامانی‌ها مربوط به صحنه بین‌المللی نیست و ساختار اقتصادی باید اصلاح شود، مانند وضعیت بانک‌ها که در این خصوص راه حل‌هایی مدونی ارائه شده است.

وی یکی از مشکلات ساختار اقتصادی را موضوع افزایش حجم نقدینگی دانست و تصریح کرد: بر این اساس طی سال‌های گذشته حجم نقدینگی از 500 به 1500هزار میلیارد تومان رسیده که برای حل این مشکل به دولت اجازه داده شده تا طرح‌های نیمه تمام عمرانی را واگذار کند.مجلس در برخی مسائل که زیربنای حل مشکلات است، وارد شده و اقداماتی انجام داده است.اطلاع مردم از قانون و حقوق آنها زیاد نیست و رسانه‌ها با روش‌های مختلف می‌توانند این مسئله را برای مردم روشن کنند که از حقوقی که دارند مطلع شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ