کد خبر: ۹۱۲۶۷
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۵/۱۹

تصمیم جدید دولت برای عدم تغییر نرخ ارز 25 کالای اساسی

تصمیم جدید دولت برای عدم تغییر نرخ ارز 25 کالای اساسی

با تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای کالاهای ضروری، نرخ ارز برای کالاهای اساسی تا اردیبهشت ۹۸ تغییر نخواهد کرد و وزارت صنعت قیمت این کالاها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم،در جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست حسن روحانی، بسته های تأمین ، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد.این بسته ها در تکمیل طرح ساماندهی ارز در وزارتخانه های صنعت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان تهیه شده است.

بر اساس این بسته ها ، اقلام 20 گانه کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آنها، ارز دولتی به نرخ رسمی تأمین می شود، در کلیه مراحل از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص ، حمل و توزیع ، مورد نظارت قرار می گیرد. همچنین به منظور بهره گیری از نظارت مردمی با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می شود.

علاوه بر دستگاه های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.واردکنندگان این کالاها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.وزارت صنعت قیمت این کالاها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می کند و نرخ ارز برای این دسته از کالاها تا اردیبهشت سال 98 تغییر نخواهد کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ