کد خبر: ۹۱۲۷۰
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۵/۱۹

عراق به تحریم‌ امریکا علیه ایران پایبند خواهد بود/راهکار تعاملات تجاری
سخنگوی دولت عراق:

عراق به تحریم‌ امریکا علیه ایران پایبند خواهد بود/راهکار تعاملات تجاری

سخنگوی دولت عراق ضمن پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: این کشور در آینده به دنبال فرایند مشخصی برای تعاملات تجاری با ایران خواهد بود به طوری که در تعارض با تحریم‌های آمریکا نباشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعد الحدیثی به اسپوتنیک گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشتباهی فاحش است و تصمیم درستی برای حل مشکلات میان کشورها نیست بلکه مشکلات را پیچیده‌تر هم می‌کند.

وی افزود: البته به تحریم‌ های علیه ایران پایبند خواهیم بود زیرا قبل از هر چیز به منافع ملی فکر می کنیم و عراق در آینده به دنبال فرایند مشخصی برای تعاملات تجاری با ایران خواهد بود به طوری که در تعارض با تحریم‌های آمریکا نباشد. در این رابطه عراق از این پس برای معاملات مالی و تجاری با ایران از دلار استفاده نخواهد کرد.

از سوی دیگر، مظهر محمد صالح مشاور اقتصادی حیدر العبادی گفت: عراق روابط اقتصادی گسترده‌ای با ایران دارد که در مقدمه آنها انرژی و برق و گاز است و همچنین سالانه حدود 3 میلیون ایرانی برای زیارت به عراق می آیند که این مساله روی اقتصاد این کشور اثر می‌گذارد. برخی تحرکات دیپلماسی در عراق وجود دارد که هدف آن دور نگه داشتن عراق از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ