کد خبر: ۹۷۲۷۳
۰:۰ - ۱۳۹۷/۶/۱۹

اطلاعات جالب از ۳۴ شرکتی که مجمع برگزار کردند/ پرداخت سود ۱.۳۴ هزار میلیاردی
در ماه گذشته :

اطلاعات جالب از ۳۴ شرکتی که مجمع برگزار کردند/ پرداخت سود ۱.۳۴ هزار میلیاردی

اطلاعات جالب و عملکرد ۳۴ شرکت‌های بورسی و فرابورسی که ماه گذشته اقدام به برگزاری مجمع کردند، توسط یک شرکت پردازش اطلاعات مالی بررسی و اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، به دنبال اتمام سال مالی، شرکت ها اقدام به برگزاری مجمع سالانه برای تصویب صورتهای مالی می کنند که بر این اساس تعداد کثیری از آنها دارای سال مالی منتهی به اسفند هستند و فرصت دارند تا انتهای تیر این رویداد را رقم بزنند. اما برخی شرکت ها نیز به علت دارا بودن سال مالی منتهی به ماه های دیگر، آماده نشدن صورت های مالی و یا به حد نصاب نرسیدن مجمع اول ، اقدام به برگزاری مجمع در دیگر ماه ها می کنند.

در این رابطه شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا، گزارشی از عملکرد شرکت‌های بورسی و فرابورسی که در مرداد اقدام به برگزاری مجمع کردند، ارائه داد که شامل 34 شرکت بوده و که در این بین 27 شرکت فعال در بورس و فرابورس بوده و نماد آنها باز شده است.

همچنین در مجموع 18 شرکت از 27 شرکت مذکور، EPS مثبت داشته و 7 شرکت هم سودی تقسیم نکردند. از سوی دیگر از 34 شرکت ، سود 9 شرکت نسبت به سال گذشته افزایشی بوده است.

در این میان، 27 شرکتی که نماد آنها باز شده در کل 1.34 هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران تقسیم کردند. همچنین 6 شرکت از 27 شرکت دارای سود تقسیمی افزایشی نسبت به سال 96 بودند.

بنابراین گزارش، نمایش سود هر سهم، سود تقسیمی، تغییر قیمت سهم پس از باز شدن نماد نسبت به قبل از برگزاری مجمع و بررسی عملکرد نسبت به سال گذشته 27 شرکت که در مرداد ماه ۹۷ مجمع برگزار کردند،در جدول زیر آمده است.

سایر شرکت هایی (7شرکت) که در مرداد مجمع برگزار کردند به دلایل عدم معامله در مدت زیاد قبل و بعد از مجمع، عدم انتشار اطلاعات صورتهای مالی بیش از یک سال و عدم عرضه در بازار عرضه اولیه تاکنون در جدول قرار نگرفتند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ