کد خبر: ۹۷۳۵۲
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۶/۲۱

دستگیری هکرهای ۵ هزار حساب بانکی
دادگستری استان فارس خبر داد:

دستگیری هکرهای ۵ هزار حساب بانکی

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: چند هکر که در شبکه های مجازی، اطلاعات بانکی ۵ هزار کاربر را هک و دو میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، علی القاصی با بیان اینکه این پرونده موسوم به فیشینگ در دادسرای شیراز در حال تحقیقات است، گفت: متهمان دراین پرونده زمینه دسترسی به اطلاعات بانکی پنج هزار حساب بانکی را داشته اند. آنها رمز دوم و شماره انقضای کارت های بانکی را هک می کردند که 111 فقره تخلف توسط متخلفان در این زمینه انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: محل سکونت برخی از متخلفان دراین پرونده در استان های دیگر از جمله آذربایجان شرقی است که نیابت قضایی برای بررسی موضوع اخذ شده و کار جلب و دستگیری بقیه متخلفان در استان های دیگر در حال انجام است.متهمان از هزار ربات در فضای مجازی برای هک اطلاعات بانکی کاربران استفاده کرده بودند.

القاصی گفت: پرونده های متعدد دیگری نیز در زمینه ارتکاب جرم در فضای مجازی و کلاهبرداری شبکه ای در محاکم قضایی فارس تشکیل شده که برخی از در مرحله بازپرسی و تحقیقات است و با نهایی شدن رسیدگی به آنها، در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ