کد خبر: ۹۷۳۵۸
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۶/۲۱

نرخ تسهیل ارز و عرضه کالای پتروشیمی ها دولتی است/عدم کمبود بنزین
وزیر نفت:

نرخ تسهیل ارز و عرضه کالای پتروشیمی ها دولتی است/عدم کمبود بنزین

وزیر نفت با تاکید بر عدم کمبود بنزین گفت: نرخ تسهیل ارز و عرضه کالاهای پتروشیمی‌ها نرخ رسمی است، آنچه در بورس رخ می‌دهد ربطی به پتروشیمی ندارد و مربوط به تنظیم بازار است که باید برای آن تصمیم گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بیژن زنگنه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص کمبود بنزین سوپر گفت: مشکل کمبود بنزین نداریم اما ممکن است بنزین سوپر در جایگاهی کم باشد.

وی درباره‌ انتقادات نسبت به توافق با آذربایجان در میادین نفتی الوند و البرز تصریح کرد:‌ حرف‌های بی ربطی در این زمینه می‌زنند که پایه واقعی ندارد.توافق با آذربایجان مربوط به اواخر سال قبل و اوایل سال جاری بود و قرار شده بر مبنای 50 – 50 از این میادین بهره برداری شود.

زنگنه درباره‌ نرخ گازی که در اختیار پتروشیمی‌ها قرار می‌گیرد نیز گفت: نرخ گاز صادراتی 20 سنت است ولی قیمتی که به پتروشیمی‌ها داده می‌شود منطقی و به قیمت صادرات نیست. نرخ تسهیل ارز پتروشیمی‌ها هم نرخ رسمی است و آنها کالاها را با نرخ رسمی عرضه می‌کنند،آنچه در بورس رخ می‌دهد ربطی به پتروشیمی نداشته بلکه مربوط به تنظیم بازار است که باید برای آن تصمیم گرفته شود از نظر ما در حق مصرف کننده‌ نهایی اجحاف می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ