کد خبر: ۹۷۳۶۱
۱۵:۳ - ۱۳۹۷/۶/۲۱

سهم پتروشیمی‌ها از تزریق ارز به بازار ثانویه و تعهد بازگشت ارز به داخل
دبیر انجمن صنعت پتروشیمی مطرح کرد:

سهم پتروشیمی‌ها از تزریق ارز به بازار ثانویه و تعهد بازگشت ارز به داخل

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی ضمن اعلام سهم پتروشیمی ها از تزریق ارز صادراتی در بازار ثانویه طی یک ماه گذشته گفت: حاضریم به دولت تعهد بدهیم ارز حاصل از صادرات را به داخل بازگردانیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،احمد مهدوی ابهری به صدا و سیما گفت: پتروشیمی ها ازابتدای سال جاری تاکنون درمجموع بیش از 3.32 میلیارد یورو یا معادل 4 میلیارد دلار ارز به داخل وارد کردند.

وی با بیان اینکه از 16 مرداد تا 19 شهریور بیش از 1.46 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در بازار ثانویه عرضه شده،افزود: از این میزان 1.07 میلیارد یورو سهم پتروشیمی‌ها بوده که به بیان دیگر سهم 73 درصدی داشتند.

این فعال صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه امروز واحدهای پتروشیمی بیش از همه به درامدهای ریالی نیاز دارند،گفت: وقتی حقوق و دستمزد ، مصارف و هزینه ها را بصورت ریالی پرداخت می کنیم پس چه دلیلی دارد ارز را در بازار ثانویه به ریال تبدیل نکنیم .

وی در پاسخ به سئوالی درباره واکنش پتروشیمی ها به سخنان اخیر رئیس بانک مرکزی مبنی به الزامی شدن پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان گفت: از پیمان سپاری ارزی استقبال می کنیم و حاضریم به دولت تعهد بدهیم ارز حاصل از صادرات را به داخل بازگردانیم اما نباید دادن این تعهد باعث افزایش تشریفات اداری و اتلاف وقت مدیران واحدهای پتروشیمی شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ