کد خبر: ۹۷۳۷۳
۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۶/۲۳

ابهامات پیش فروش ایران خودرو/عدم مطابقت با آیین نامه دولت و ضمانت تحویل
یک کارشناس خودرو مطرح کرد:

ابهامات پیش فروش ایران خودرو/عدم مطابقت با آیین نامه دولت و ضمانت تحویل

یک کارشناس خودرو با اشاره به ابهامات طرح پیش فروش ایران خودرو در هفته آتی،از عدم مطابقت طرح با آیین نامه دولت و ضمانت تحویل با کمبود تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،فربد زاوه درخصوص پیش فروش ایران خودرو در هفته آینده به اقتصاد آنلاین گفت: گمان نمی‌کنم با این شرایط کسی از پیش‌فروش استقبال کند، تحویل خودرو در سال 98 نیز از دیگر ابعاد منفی این موضوع است.نوع پیش فروش به دلیل نامشخص بودن نوع خودرو و تقریبی بودن قیمت، با آیین‌نامه دولت مطابقت ندارد،مبلغ مشخص شده این منظور را می‌رساند که سبد محصول ایران‌خودرو در سال آینده بالای 50 میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: کسانی که خودرو ثبت‌نام می‌کنند به دنبال کسب سود هستند بنابراین مجهول بودن ضوابط و شرایط پیش‌فروش، کار را برای ایران‌خودرو دشوار خواهد کرد. با چنین شیوه هایی بازار خودرو آرام نخواهد شد،کسی که الان خودرو خریده مگر دو سال آینده با همین قیمت می‌فروشد؟ چه کسی مسئول نظارت در این رانت است؟

زاوه به وضعیت تولید خودروسازان اشاره کرد و گفت: طبق آمار اعلام شده، در سال جاری شرکت سایپا حدود 15هزار خودرو بیش از سال قبل تولید کرده اما ایران خودرو با افت تولید مواجه شده بنابراین با این وضعیت ضمانتی برای تحویل خودرو‌های پیش‌فروش شده وجود ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ