کد خبر: ۹۷۳۷۸
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۶/۲۳

معرفی دو وزیر اقتصاد و کار در موعد قانونی به مجلس+علت عدم تسریع
معاون پارلمانی روحانی خبر داد:

معرفی دو وزیر اقتصاد و کار در موعد قانونی به مجلس+علت عدم تسریع

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اعلام علت معرفی نشدن سریع وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار به مجلس در اوضاع کنونی گفت: در موعد قانونی دو وزیر به مجلس معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مدتی است که وزرای کار و اقتصاد بنا به رای مجلس از کابینه خارج شده اند و دولت بدون حضور این دو وزیر کلیدی به کار ادامه می دهد.این موضوع باعث انتقاداتی در میان برخی از سیاسیون و کارشناسان شده که معتقدند در شرایط سخت اقتصادی لازم بود دولت با تعجیل این دو وزیر را انتخاب می کرد.

حسینعلی امیری درباره چرایی معرفی نشدن سریع وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار به مجلس در اوضاع کنونی به خبرآنلاین گفت: رئیس جمهور که وزیر کار و وزیر اقتصاد را عزل نکرد، آنها مورد استیضاح مجلس قرار گرفتند، مجلس نیز رأی اعتماد را پس گرفت. قانون اساسی به رئیس جمهور اجازه می دهد وزارتخانه ای که وزیر ندارد را حداکثر تا سه ماه با سرپرست اداره کند.

وی افزود: بسیار امیدوار بودیم مجلس اعتماد را از وزرای کار و اقتصاد بر ندارد بنابراین فکری برای تعیین جایگزین نشد، وقتی استیضاح رأی آورد، موضوع وارد مرحله بررسی تعیین دو وزیر برای این دو وزارتخانه شد.رئیس جمهور در حال بررسی انتخاب وزرای پیشنهادی است، در هر حال انتخاب دو وزیر برای دو وزارتخانه مهم کار خیلی ساده ای نیست، بررسی دقیق کارشناسی در حوزه صلاحیت های فنی و تخصصی می خواهد، ضمن آنکه استعلاماتی دارد بنابراین باید به رئیس جمهور حق داد بتواند در یک فرصت قانونی بهترین همکار را انتخاب کند.در موعد قانونی دو وزیر به مجلس معرفی می شوند. هم اکنون سرپرستان هر دو وزارتخانه در جلسات دولت حضور پیدا می کنند و فعال هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ