کد خبر: ۹۷۳۸۲
۱۹:۲ - ۱۳۹۷/۶/۲۳

اقدام جدید آلمان، فرانسه و انگلیس برای دور زدن تحریم امریکا

اقدام جدید آلمان، فرانسه و انگلیس برای دور زدن تحریم امریکا

سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس در اقدامی جدید قصد دارند برای دور زدن تحریم‌های آمریکا نهادی تا پیش از نوامبر آینده تاسیس کنند تا بدون آمریکا بتوانند با ایران رابطه بازرگانی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،نشریه آلمانی اشپیگل اعلام کرد: اتحادیه اروپا در تازه‌ترین اقدام به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا قصد دارد تا به این منظور نهاد مالی مستقل تاسیس کند.

از اول ماه نوامبر دولت آمریکا قصد دارد تا تحریم‌های جدید علیه ایران را اجرایی کند که این اقدام مانع از روابط بازرگانی میان اتحادیه اروپا و ایران خواهد شد. از این رو آلمان و دیگر کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا نگذارند چنین وضعیتی به وجود آید.به همین منظور اولاف شولتس و همتایان انگلیسی و فرانسوی در تلاش هستند شرکت‌های اروپایی را از عواقب ناشی از این تحریم‌ها در امان نگه دارند. آنها می‌خواهند تا اول نوامبر یک موسسه مالی  تاسیس کنند که تنها وظیفه آن دور زدن کانال‌های مالی معمول و پرداخت برای معاملات بازرگانی با تهران باشد.

براساس این گزارش، قرار است این موسسه جدید بانک نباشد بلکه در قالب حقوقی، مستقل فعالیت کند. چنین ایده‌ای که به ابتکار عمل فرانسه پیگیری می‌شود این مزیت را دارد که نیازمند سرمایه و یا بودجه عمومی نیست. همچنین چنین تاسیساتی باید در اختیار تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد. سه وزیر اروپایی چنین نهادی را به عنوان عاملی برای حفظ حاکمیت اتحادیه اروپا ارزیابی کرده‌اند.

علاوه بر اینها، این سه کشور در نظر دارند بر خلاف آمریکا همچنان به توافق هسته‌ای با ایران پایبند بمانند و به داد‌وستد با تهران ادامه دهند. شولتس تاکنون چندین بار با همتایان اروپایی دیدار کرده که یکی از این دیدارها در اواسط جولای گذشته و در حاشیه نشست وزرای دارایی گروه 20 در بوینس‌آیرس بوده است. دولت ایتالیا هم ابراز تمایل کرده به همراه این سه‌کشور در تاسیس نهاد یاد شده همکاری کند.

انتهای‌پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ