کد خبر: ۹۷۵۲۰
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۶/۲۸

اقدام ایران و ترکیه برای دور زدن تحریم های امریکا

اقدام ایران و ترکیه برای دور زدن تحریم های امریکا

رئیس نمایندگی شورای تجاری ایران و ترکیه از برنامه دو کشور برای تاسیس یک بانک مشترک در آینده ای نزدیک با هدف دور زدن تحریم های آمریکا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از پرس تی وی، در حالی که فشارهای آمریکا بر کشورهای مستقل جهت محدود کردن دسترسی آنها به دلار افزایش یافته، ترکیه به دنبال ایجاد یک بانک مشترک با ایران برای کمک به دو کشور جهت تجارت به ارزهای ملی است.

امید کیلر اعلام کرد: دو کشور قصد دارند در آینده ای نزدیک اقدام به تاسیس یک بانک مشترک کنند. این اقدام به منظور تقویت روابط اقتصادی تهران و آنکارا حیاتی است.ایجاد یک بانک مشترک که دو طرف از طریق آن بدون نیاز به دلار به مبادلات تجاری و بازرگانی بپردازند، گام نهایی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری مهم برای ترکیه است، تاکید کرد: ایده ایجاد بانک مشترک باید جدی گرفته شود و اینکه چنین تصمیمی جلوی تاثیرگذاری تحریم های ضد ایرانی آمریکا بر تجارت خارجی ترکیه را خواهد گرفت.نمایندگی تجاری ترکیه ماه آینده هیاتی را برای مذاکره در خصوص تسویه پرداخت های تجار دو کشور به ارزهای ملی به تهران اعزام خواهد کرد.

انتهای پیام‎

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ