کد خبر: ۹۷۶۷۵
۰:۰ - ۱۳۹۷/۷/۳

بازدهی، عملکرد و برنامه های

بازدهی، عملکرد و برنامه های " آپ" در ۵ ماه نخست سال

بازدهی و عملکرد و برنامه های شرکت آسان پرداخت به همراه اتفاقات مهم این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی طی ۵ ماه نخست سال بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت آسان پرداخت اردیبهشت 88 به عنوان شرکت ارائه دهنده خدمات psp با اخذ مجوز از بانک مرکزی تأسیس شد. شرکت های ارائه دهنده خدمات psp ، واسط بانک ها و فروشگاه های دارای دستگاه های کارتخوان و خودپردازها هستند

کل نظام پرداخت را 32 بانک و 12 psp در کنار هم تشکیل می دهند و از 12 شرکت psp ، 5 شرکت در بورس پذیرفته شده و " آپ" سومین شرکت این گروه حاضر در بورس بشمار می رود که مهر 95 با کشف قیمت 9999 ریالی هر سهم وارد بازار سهام شد که در بین شرکت های هم گروه بورسی ، در رتبه اول با ارزش ترین شرکت با ارزش روز بیش از 3.15 هزار میلیارد تومان قرار دارد. ارزش روز شرکت های دیگر گروه به ترتیب 2 هزار میلیارد تومان ، 1.4 هزار میلیارد تومان، 960 و 690 میلیارد تومان هستند.

"آپ" از آغاز ورود به بورس تا کنون

شرکت آسان پرداخت با نماد " آپ" و سود پیش بینی شده ۱۴۶ تومان به ازای هر سهم با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای سال مالی ۹۵ وارد بورس شد. سود تحقق یافته این سال از ۱۴۶ به ۱۹۹ میلیارد تومان افزایش یافت و در سال ۹۵ سود تقسیمی۱۰۰ میلیارد تومانی مورد تصویب مجمع قرار گرفت . سال ۹۶ برای تحقق طرح توسعه پایانه های فروشگاهی افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از سود انباشته انجام داد و در مجمع ۱۲ شهریور سال قبل به تصویب مجمع رساند.

این شرکت در سال گذشته با افزایش 38 درصدی توانست ۲۵۵ میلیارد تومان سود محقق کند و ۱۱۸ میلیارد تومان از این سود در مجمع برای تقسیم بین سهامداران مورد تصویب قرار گرفت .

افزایش سرمایه

شرکت در نظر دارد بابت خرید ۱۰۰ هزار دستگاه پایانه های فروشگاهی افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از سود انباشته ارائه دهد. سرمایه گذاری در پایانه های فروشگاهی از اهمیت بسزایی برخوردار است که می تواند تضمین کننده سود شرکت در سال های آتی باشد به طوری که در طرح توجیهی پیش بینی شده بر پایه سرمایه گذاری در این پایانه ها ، سود شرکت در دو سال آتی به مرور به ۴۳۶ میلیارد تومان و در چهار سال آتی به ۴۸۵ میلیارد تومان برسد .

3 منبع درآمد آپ

درآمد اصلی شرکت از ۳ منبع به دست می آید، در ۵ ماهه اول سال درآمد آپ از فروش پین و اعتبار به مقدار ۱.۶ هزار میلیارد تومان، درآمد کارمزد تراکنش شاپرکی به مبلغ ۱۰۹ میلیارد تومان ، پشتیبانی دستگاه های پوز بانکی به میزان ۱۱۷ میلیارد تومان و سایر درآمدها شامل ۱۱ میلیارد تومان بود .

روند فروش

روند تراکنش های آپ

برنامه توسعه خدمات جدید

از ابتدای سال 96 شرکت، زیرساخت های لازم جهت ارائه خدمات نوین کارت به کارت، فروش بلیط قطار و انواع بیمه نامه ها از طریق اپلیکیشن آپ را در دستور کار قرارداده و پس از سپری شدن فاز آزمایشی در سال مالی قبل بهره برداری از آنها در کنار سرویس های جدید نظیر صندوق های سرمایه گذاری از ابتدای سال مالی جاری آغاز شده است.

تطابق راهبرد با روندهای اصلی

مطرح سازی طرح افزایش سرمایه 50 درصدی در سال مالی جاری، نصب و راه اندازی 100 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی و رشد 24 درصدی درآمدها در 3 ماهه ابتدایی سال مالی جاری نسبت به دوره مشابه قبلی موید تطابق راهبردها و روندهای اصلی در راستای دستیابی به اهداف هستند.فزونی ناچیز تحقق هزینه های عملیاتی نسبت به درآمدها ناشی از هزینه های مرتبط با نصب و راه اندازی پایانه های فروشگاهی جدید النصب بوده که آثار درآمدی آن در دوره های آتی نمایانگر خواهد شد. در نتیجه افزایش سود عملیاتی طی دوره های آتی مورد انتظار خواهد بود که این امر با افزایش درآمدهای پیش بینی شده در بودجه 97 طی ادامه سال مالی جاری سازگار است.

پیشرفت در سال جاری و آینده

رشد فروش شرکت برای سال مالی 97 نسبت به دوره مالی قبل در حدود 30 درصد در نظر گرفته شده و از مبلغ ۳.۸ به ۴.۹ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

افزایش حجم درآمدهای پشتیبانی به واسطه پیش بینی افزایش میزان پایانه های منصوبه، افزایش حجم درآمدهای ناشی از تراکنش و فروش پین و شارژ به واسطه افزایش میزان پایانه های مذکور و همچنین افزایش تعداد دانلود و نصب اپلیکیشن آپ، پیش بینی درآمدهای خدمات نوین و پروژه ها و سرویس های جدید و افزایش مشتریان بزرگ،3 عاملی است که موجب افزایش درآمدهای شرکت شده اند.

چشم انداز شرکت جهت دستیابی به اهداف مالی و غیرمالی

در چشم انداز " آپ" جهت دستیابی به اهداف مالی و غیرمالی می توان افزایش توان رقابتی از طریق ارائه بهتر خدمات و افزایش وفاداری مشتریان، افزایش سهم بازار تراکنش ها، افزایش سودآوری و وابستگی کمتر به تراکنش های شاپرکی و افزایش ارائه خدمات نوین را نظاره گر بود.

پروژه ها

عمده پروژه های شرکت در سال 97 مربوط به ارائه خدمات نوین ( انتقال وجه کارت به کارت، فروش انواع بیمه نامه ها و فروش بلیط قطار ) بوده که پایان فاز اجرایی آن طی سال مالی قبل محقق شد.نصب و راه اندازی 100 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی نیز جزو پروژه هایی است که در سال 97 به طور کامل اجرایی خواهد شد.

روند آتی فروش

روند فروش شرکت در سنوات گذشته به خوبی نشان دهنده رشد شرکت است به گونه ای که طی چند سال اخیر شاهد رشد۳۰ درصدی درآمدها به طور متوسط بوده ایم. افزایش تعداد پایانه های فروشگاهی ، ارائه خدمات جدید بر روی اپلیکیشن آپ و گسترش ارائه خدمات پشتیبانی از مهمترین عوامل رشد درآمدها و بالتبع رشد سود عملیاتی و سود خالص شرکت در سال های اخیر بوده اند. درآمدهای شرکت برای سال مالی ۹۷ معادل با ۴.۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در۳ ماهه نخست سال مالی شاهد پوشش ۲۱ درصدی آن بوده ایم.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ