کد خبر: ۹۷۷۰۴
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۷/۳

مدل جدید ضمانت نامه گوشی هم به بازار آمد

مدل جدید ضمانت نامه گوشی هم به بازار آمد

با کاهش چشمگیر واردات رسمی گوشی همراه که تعهد شرکت واردکننده به ضمانت کالا از الزامات آن است، نوع جدیدی از ضمانت نامه در بازار مرسوم شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، در حال حاضر موانعی از جمله کاهش موجودی کالای رسمی و افزایش نرخ دلار تاثیرات ناخوشایندی روی بازار گوشی داشته که در نتیجه این امر، بار دیگر گوشی های بدون ضمانت و بدون نام شرکت واردکننده در بازار زیاد شده‌ است.این در حالی است که پس از اجرای طرح رجیستری واردات گوشی برای یک دوره تقریبا طولانی تنها از طریق شرکت‌های واردکننده رسمی انجام شد و تمام کالاهای موجود در بازار دارای ضمانت و وارد کننده مشخص بودند.

در شرایط جدید، نوعی از ضمانت در بازار گوشی تلفن همراه مرسوم شده که در این روش بیمه یک شرکت بیمه گذار روی گوشی ارایه و گوشی تا سقف ۶ میلیون تومان بیمه می‌شود. پس از اینکه در پی رشد قیمت ارز قیمت گوشی رشد چشمگیری یافت و به تناسب قیمت برخی مدل‌ها از 10 میلیون تومان فراتر رفت، در نبود ضمانت رسمی، نیاز به نوعی جایگزین برای اطمینان‌بخشی در خریدهای با مبالغ سنگین در بازار احساس شد.

در ابتدا این بیمه به نام ضمانت به مشتریان معرفی می‌شد که سپس مشتری متوجه می‌شود این تضمین در واقع از سوی یک شرکت ضمانت کننده نیست بلکه بیمه یک شرکت بیمه‌گذار است.با این روش برای مثال روز گذشته که دلار تقریبا ۲۰۰ تومان گران شد، قیمت یک آیفون ایکس ۲۵۶ به ترتیب با ضمانت شرکتی معتبر که سخت پیدا می شود 14.9 میلیون تومان، با بیمه 14.8 میلیون تومان و بدون ضمانت 14.4 میلیون تومان در بازار اعلام و به فروش رسید.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ