کد خبر: ۹۸۹۱۴
۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۷/۱۰

قیمت نفت به دو عامل از ۸۵ دلار هم عبور کرد

قیمت نفت به دو عامل از ۸۵ دلار هم عبور کرد

در نتیجه دو عامل در پیش رو بودن تحریم نفتی ایران و توافق آمریکا و کانادا در پیمان نفتا، بهای هر بشکه نفت از ۸۵ دلار هم عبور کرد تا بالاترین رقم ۴ سال اخبر ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در نتیجه دو عامل در پیش رو بودن تحریم نفتی ایران از ماه آینده و توافق آمریکا و کانادا برای اصلاح پیمان تجاری نفتا از 85 دلار هم عبور کرد تا بالاترین رقم 4 سال اخبر ثبت شود.

به این ترتیب ، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افزایش حدود 2 دلاری به 85 دلار و 3 سنت رسید و  نفت سبک آمریکا نیز از 75.5 دلار گذشت.

به رغم فشار ترامپ به اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت به ددلیل تحریم نفتی ایران ، دیروز گزارشی منتشر شد نشان داد اعضای اوپک توان چندانی برای پر کردن جای خالی نفت ایران ندارند. بر اساس برآوردها، تولید نفت عربستان در ماه سپتامبر تنها 50 هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشته است.

به عقیده تحلیلگران، اگر جنگ تجاری آمریکا با کشورهای دیگر راه نیفتاده بود قیمت جهانی نفت از 90 دلار در هر بشکه عبور کرده بود. افزایش 2 دلاری قیمت نفت طی معاملات امروز در حالی است که آمریکا و کانادا به توافقی برای اصلاح پیمان تجاری موسوم به نفتا دست یافتند.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ