تحریم های آمریکا منجر به توقف دو کشتی ایرانی در سواحل برزیل شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. قرار بود این کشتی ها با محموله ذرت به ایران بازگردند اما سوخت کافی برای بازگشت به ایران نداشتند. شرکت نفت دولتی برزیل پتروبراس به دلیل تحریم های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است.

بر اساس این گزارش، کشتی های باری باوند و ترمه دو ماه پیش محموله های کود شیمیایی اوره به برزیل منتقل کردند. این دو کشتی به شرکت کشتیرانی دولتی سپید متعلق هستند.

شرکت نفت پتروبراس هم اعلام کرد: نام این دو کشتی در فهرست تحریمی آمریکا قرار دارد و فروش سوخت به این دو کشتی می توانند پیامدهایی برای این شرکت برزیلی داشته باشد.

یک خریدار محصولات شیمیایی گفت: دو کشتی باری گیر افتاده اند. هیچکس هم قادر نیست از طریق واسطه سوخت مورد نیاز آنها را تامین کند.

بر این اساس در صورتی که این دو کشتی باری قادر نباشند سوخت مورد نیاز خود را در برزیل و منطقه تامین کنند، آخرین چاره ارسال سوخت از ایران است. کشتی باوند 50 هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم 66 هزار تن ذرت بارگیری کند.

آمریکا اخیراً محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده اما یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است.

انتهای پیام