آخرین خبر از بنزین و کارت سوخت : دو نرخی یا سهمیه‌بندی نمی شود

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسدالله قره‌خانی با اعلام اینکه دولت کارت سوخت را از 20 مرداد مجدداً احیا خواهد کرد به تسنیم گفت: زیرساخت‌های این کار وجود دارد و بعد از کلان‌شهرها در شهرهای کوچک اعمال می‌شود.

وی درخصوص اینکه آیا این کار مقدمه برای گرانی بنزین نیست،افزود: اراده دولت بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده ولی وقتی مجلس مصلحت ندانست این کار اتفاق افتد، دولت نیز کارت سوخت را عملیاتی نکرد تا اینکه هم‌اینک چنین اقدامی را انجام داده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت دلیل احیای کارت سوخت را پایش و مدیریت سوخت اعلام می‌کند، ادامه داد: قاچاق سوخت را خاصه در بخش گازوئیل در جنوب شاهد هستیم و از مرزهای شرقی نیز بنزین قاچاق می‌شود و متأسفانه این ارقام کم نیست، لذا دولت قصد دارد کارت سوخت را مجدداً احیا کند.

قره‌خانی گفت : همه پالایشگاه‌ها دولتی هستند لذا از این مسیر قاچاق صورت نمی‌گیرد. شرکت پخش نیز دولتی است و تنها جایگاه‌های توزیع سوخت می‌ماند و در این بخش شائبه بیشتر است. در جایگاه سوخت محتمل است کامیون تخلیه، بنزین را تخلیه نکرده و سر از دیگر جاها در آورد یا اینکه یک خودرو چندین بار سوخت‌گیری کند.با احیای کارت سوخت مشخص می‌شود قاچاق از کجا درز پیدا می‌کند، آیا از طریق خودروها است یا توسط جایگاه‌های خصوصی صورت می‌گیرد؟

انتهای پیام