پیش بینی هواشناسی از بارش‌ باران و برف چند روز آینده در ۱۴ استان

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز و فردا در اکثر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است و شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر پنجشنبه تا دوشنبه سواحل دریای خزر و اردبیل ابرناکی،‌ بارش متناوب باران،‌ وزش باد شمالی و کاهش تدریجی دمای 5 تا 7 درجه‌ای پیش بینی شده است.

جمعه با ورود سامانه بارشی به غرب در استان های ایلام ، لرستان، کرمانشاه،‌خوزستان، همدان و چهارمحال بختیاری بارش‌ها آغاز می شود. شنبه آینده بارش‌ها به کل نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین و البرز و همچنین دامنه های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، فارس ، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد گسترش می یابد.

بارش‌ها در استان‌های لرستان،‌شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و قزوین شدت بیشتری خواهد داشت. روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با تشدید این سامانه بارشی در شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان،  کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت و به مناطقی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان گسترش می‌یابد.

سازمان هواشناسی از بارش برف در ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی طی روز جمعه و شنبه تا دوشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی در استان های واقع در غرب و شمالغرب و در جنوب و جنوب غرب رگبار، رعد و برق و وزش باد خبر داده است.

انتهای پیام