مذاکره با وزارت ارتباطات برای واگذاری پهنای باند اینترنت از طریق بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حامد سلطانی‌نژاد با اشاره به مذاکرات اولیه با وزارت ارتباطات به ایسنا گفت: در حوزه معاملات پهنای باند اینترنت مذاکرات اولیه ای با وزارت ارتباطات داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیده است. اما قرار است اگر پهنای باند واگذار شود در قالبی به بورس کالا بیاید و از این طریق واگذار شود.

وی ادامه داد: این طرح از سوی بورس کالا ارائه شد اما مجموعه ارتباطات و زیرساخت مدل را نپذیرفتند اما رایزنی با آنها ادامه دارد. آن‌ها معتقدند تعداد عرضه کننده این حوزه محدود است و بازاری نیست که مردم درگیر آن شوند. درحالی که عقیده بورس کالا این است چرا پهنای باند را عده خاصی به شکل محدودی عرضه کنند و عده خاصی هم بخرند؟

سلطانی‌نژاد تاکید کرد: این حوزه می‌تواند در بورس کالا عرضه شود و در فرایند رقابتی صورت بگیرد و مردم آزاد باشند از بین شبکه های مختلف قیمت مناسب‌تری را انتخاب کنند اما مجموعه وزارت ارتباطات ملاحظات مقرراتی، پهنای باند و ترافیک شبکه و... دارند.

بر اساس این گزارش، از دیگر حوزه‌هایی که بورس کالا درحال مذاکره برای عرضه آن در این بازار است راه‌اندازی تهاتر مصالح ساختمانی در بورس کالا بوده که مذاکرات اولیه‌ بین بورس کالا و وزارت مسکن برای راه‌اندازی بازار تهاتر پروژه‌های مسکن صورت گرفته است.

انتهای پیام