پذیره نویسی هزار میلیارد تومانی اوراق فولادمبارکه یک روزه به پایان رسید

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرحله دوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد "عفولاد ۳" به تعداد ۱۳.۴۹۳.۶۳۷ قرارداد و با قیمت ۷۴۱.۰۹۰ ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلویی و با مشاور پذیرش، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان تأمین سرمایه بانک ملت و از طریق کارگزاری بانک ملت انجام شد.

براساس این گزارش، اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده ( به همراه اختیار خرید و فروش تبعی) با نام و قابل معامله در بورس کالای ایران بوده و هدف از انتشار این ابزار مالی، تأمین سرمایه در گردش شرکت است.معاملات ثانویه این اوراق از ۱۵ تیر  ۹۹ آغاز شده و تا ۱۴ تیر  ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

قیمت خرید هر قرارداد سلف بر اساس قیمت دارایی پایه در عرضۀ اولیه بر مبنای میانگین آخرین قیمت های کلاف گرم نوردیده معامله شده در بورس کالای ایران و یا آخرین قیمت های منتشره نشریه پلتس با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر بازار محاسبه می شود.

قیمت پایه به عنوان مبنای محاسبات قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی، قیمت اعمال اختیار خرید تبعی و همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قرار خواهد گرفت.

قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی ۱۱۸.۵ درصد، قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی ۱۱۹ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق و قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قیمت پایه در عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه روزشمار تعیین شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام