مطالبات ۲۸ هزار میلیاردی نیروگاه‌های خصوصی از دولت/ رد نقش رمزارزها در قطعی برق

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پورابراهیمی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بااشاره به موضوع قطعی برق و اثرات آن بر صنعت و تولید گفت:  طبق قانون باید خسارت‌های ناشی از قطعی برق به واحدهای آسیب دیده پرداخت شود. مطالبات معوق نیروگاه‌های بخش خصوصی از دولت 28 هزار میلیارد تومان است که اگر تدبیری نشود ،مشکل بزرگی در آینده ایجاد خواهد شد.

وی افزود: راه‌اندازی بورس انرژی بر عهده وزارت نیرو است اما تاکنون اقدامی نشده است. تنظیم نیرو در بورس انرژی باید براساس عرضه و تقاضا انجام شود. اما این وزارتخانه اساسا به چنین چیزی اعتقاد ندارد. در حالی است که امکان عرضه و صادرات برق توسط بخش خصوصی می‌تواند در بورس انرژی فراهم شود. 

پور ابراهیمی ادامه داد: در جلسه سران قوا مطرح شد مشکل قطعی برق به دلیل رمزارزها است اما طبق گزارش وزارت صنعت و بانک مرکزی، مجموع مصرف برق واحدهای مجوزدار 320  و غیرمجازها حدود 300 مگاوات است که نسبت به دولت 60 هزار مگاوات،یک درصد از مصرف برق را  شامل می‌ شود. بنابراین این گونه اظهارات ،آدرس غلط دادن است در حالی که در  پنج سال گذشته حتی یک نیروگاه به ظرفیت برق اضافه نشده است. 

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام