افزایش ۴۲ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در ماه گذشته

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اویل پرایس، اوپک اعلام کرد:  ایران طی ماه گذشته روزانه 42 هزار بشکه به تولید نفت افزوده و به 2.4 میلیون بشکه رسانده است. در این میان، تولید اوپک هم روزانه 390 هزار بشکه افزایش یافت و به بیش از 25  میلیون بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، پس از عربستان بیشترین افزایش ماهانه تولید نفت متعلق به ایران و ونزوئلا بوده که هر دو از قرارداد کاهش تولید معاف شده‌اند.

لیبی هم که از قرارداد کاهش تولید معاف است، تولید نفت را در ماه گذشته نسبت به آوریل(فروردین) افزایش داده است.

عربستان بزرگترین صادر کننده نفت جهان و یکی از رهبران ائتلاف اوپک پلاس به همراه روسیه، تولید را 345 هزار بشکه در روز در ماه می (اردیبهشت) افزایش داده و به بیش از 8.4 میلیون بشکه در روز رسانده و علاوه بر افزایش تولید طبق قرارداد اوپک پلاس، یک میلیون بشکه در روز کاهش تولید داوطلبانه  را هم که در ماه‌های فوریه تا آوریل (بهمن تا فروردین)اجرایی کرده بود، متوقف کرده است.

در این میان،نیجریه و آنگولا با  72 و 60 هزار بشکه در روز، بیشترین کاهش تولید را داشته اند. تولید نفت اوپک در بین تولیدکنندگان حاشیه خلیج فارس طبق قرارداد اوپک پلاس افزایش یافته است. عراق، کویت و امارات طی ماه گذشته روزانه  33 ،32 و 28 هزار بشکه افزایش تولید داشته اند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام