سامانه شاد ذیل وزارت آموزش‌ و پرورش مسئول ارائه آموزش عمومی رایگان است

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم رئیسی در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم با اشاره به تاثیر فضای مجازی در تمام ابعاد زندگی مردم گفت: لازمه استفاده مناسب از ظرفیت فضای مجازی، شناخت و آشنایی کامل با الزامات آن است و اگر به فضای مجازی دقیق و درست نگاه شود، تحولی اساسی رخ خواهد داد.

وی افزود: اقدامات انجام شده هنوز با الزامات ابلاغی و اهداف تشکیل شورای عالی فضای مجازی فاصله زیادی دارد. تلاش خواهد شد با استفاده از دیدگاه‌ کارشناسان و صاحب نظران فعال این حوزه بتوان این فناوری را به درستی و در مسیر رفاه مردم و پیشرفت بکار گرفت و در این مسیر مردم را اقناع کرد. حوزه دیجیتال و فضای مجازی دارای ظرفیت بالایی برای تحول اقتصادی است. با خود باوری جوانان می توان قدرت سایبری را افزایش داد و از این فضای امن به نفع مردم استفاده کرد.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی، موضوع توسعه آموزش و پرورش مجازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سامانه شاد ذیل وزارت آموزش و پرورش مسئول ارائه آموزش عمومی رایگان باشد و در زمینه فعالیت آموزشی ارزش افزوده بخش دولتی و غیردولتی تنظیم مقررات کرده و مجوز صادر کند.

همچنین مقرر شد سازمان برنامه و بودجه در قانون بودجه سنواتی ردیف مشخصی به منظور توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش مجازی در نظر گرفته و برای معلمان و دانش آموزان کمتر برخوردار، کمک مالی و تسهیلات ارزان قیمت بانکی جهت تامین تجهیزات در نظر بگیرد.

رئیسی وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی را مکلف کرد با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی جدید، چارچوب آموزش در فضای مجازی را نهایی و به شورای عالی ارائه کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام