سود هر سهم سبحان دارو با سرمایه جدید اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سبحان دارو که بعد از اخذ مجوز افزایش سرمایه 122 درصدی با برگزاری مجمع فوق العاده ایی در 8 مهرماه اقدام به اعمال این افزایش سرمایه از 9 به 20 میلیارد تومان کرده ، اولین سود هر سهم با سرمایه جدید را دو هزار و 837 ریال پیش بینی کرد. همچنین در عملکرد سه ماه اول سال جاری 24 درصد از این سود معادل 679 ریال محقق شده و پیشنهاد هئیت مدیره تقسیم سود دو هزار و 554 ریال در مجمع آتی است.

براساس این گزارش، "دسبحا" که آماده بازگشایی نماد شده ، سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 1393 را با سرمایه 9 میلیارد تومانی 6 هزار و 304 ریال پیش بینی کرده و در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی 92 با افزایش 43 درصدی فروش‌ ، 66 درصدی بهای تمام‌شده کالای فروش‌ رفته و رشد 34 و 31 درصدی سود عملیاتی و سود خالص مواجه شده بود.

این شرکت علت افزایش 110درصدی فروش در بودجه سال جاری ناشی از فروش مقداری و نرخ فروش دانسته و اعلام کرده بعد از عدم افزایش نرخ در سه ماهه اول سال 92 ، از تیرماه سال گذشته افزایش نرخ گرفته صورت پذیرفته که به طبع آن افزایش قیمت تمام شده نیز نشات گرفته از همین موضوع است .افزایش هزینه های اداری و تشکیلاتی نیز عمدتا ناشی از جوایز فروش و افزایش در سایر حساب های پرداختنی و سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ناشی از پرداخت سود سهام بصورت مدت دار و تقسیم سود است .

افزایش سرمایه 11 میلیارد تومانی این شرکت از دو محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران به میزان 5 میلیارد تومان و سود انباشته 6 میلیارد تومانی بوده که به منظور دستیابی به استاندارد GMP (تعویض یکدستگاه گرانولاسیون موجود با یک دستگاه جدید و اضافه کردن دو دستگاه پرس، دو دستگاه بلیسترینگ و کارتونینگ) و انجام شد.

انتهای پیام