آخرین وضعیت عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالرضا شیخان به آخرین وضعیت عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا اشاره کرد و به مهر گفت: در حال حاضر تمام شرایط برای عرضه سیمان در بورس کالا فراهم شده و هماهنگی نهایی با وزرات صنعت در اردیبهشت ماه صورت گرفته است.

وی افزود: این اقدامات تا حدی پیش رفته که تنها چند پرسش از سوی وزارت صنعت در خصوص چگونگی انجام معامله،نحوه خریداری کشورهای همسایه از بورس کالا و افزایش سهم صادرات سیمان باقی مانده که انجمن سیمان به زودی پاسخ این سوالات را ارسال خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با استقرار دولت دوازدهم شاهد عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا خواهیم بود، ادامه داد: صادرات سیمان از طریق بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت این محصول شده و درآمد تولید کنندگان را از محل صادرات تامین می کند و باعث ایجاد نظم در این حوزه می شود .

شیخان اظهار داشت: تجربه ورود سایر محصولات به بورس کالا نشان داده در این زمینه موفق عمل شده است .بنابراین باید برای حفظ منافع ملی، صادرات این محصول مورد بررسی قرار گیرد تا مناقع بیشتری از ورود به بورس حاصل شود.

وی در خصوص عرضه سیمان در رینگ داخلی بورس کالا نیز گفت: در مرحله اول قرار است فروش متمرکز این محصول از طریق سامانه یکپارچه فروش سیمان به وسیله سیستم بانکی انجام شود و در مرحله بعدی، سیمان از طریق بورس کالا به فروش برسد.

انتهای پیام