موافقت پاکستان با واگذاری سهام شرکت ملی هواپیمایی و صنعت فولاد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دیلی اکسپرس،شاهد خاقان عباسی در اجلاسی که به منظور خصوصی‌سازی برخی شرکت‌ها برگزار شده بود،ضمن موافقت با خصوصی‌سازی شرکت ملی هواپیمایی و صنعت فولاد برنامه ویژه خود برای رسیدگی در این زمینه را اعلام کرد.

وی افزود: در گذشته شرکت ملی هواپیمایی و صنعت فولاد به علت بی‌نظمی و عدم مدیریت درست دچار خسارت شده‌اند.افزایش بدهی این شرکت و صنعت فولاد سبب شد برای خصوصی سازی آن‌ها وارد عمل شویم.

خاقان عباسی برای بازگشت کارکنان صنعت فولاد به سر کار و برقراری نظم در شرکت ملی هواپیمایی دستورات ویژه ای صادر کرد.شرکت ملی هواپیمایی پاکستان برای جبران خسارت و کاهش هزینه‌ها تصمیم گرفته پروازهای مستقیم به کشورهایی را که سود خوبی برای این شرکت داشت افزایش دهد.

در همین راستا این شرکت(پی آی ای) اعلام کرد: پروازهای مستقیم به چین و ایران به ویژه شهر مشهد را افزایش می‌دهد.

استخدام اضافی، فساد مالی و عدم توجه دولت از دلایل مهم ورشکستگی صنعت فولاد است.صنعت فولاد پاکستان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و قرار است به یک سرمایه‌گذار یا کشور دیگر واگذار شود.اگر این صنعت واگذار شود بیش از 5 هزار کارگر بیکار می‌شوند که یا باید برای ادامه کار با شخص یا کشور دیگر به توافق برسند.

ظرف 2 سال گذشته حقوق کارمندان صنعت فولاد از بودجه سالانه دولت مرکزی پاکستان تأمین شده اما در حال حاضر این کار امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام