مجوز ۲ هزار میلیارد تومان دیگر برای صکوک شستا با پشتوانه سهام ۴ شرکت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،غلامرضا ابوترابی  با اشاره به شروع پذیره نویسی اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام برای تامین مالی شستا به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان و با سود ۲۰ درصدی از امروز در فرابورس اظهار داشت: سازمان بورس با انتشار بخش دوم صکوک اجاره شستا به ارزش دو هزار میلیارد تومان و برای تسویه مطالبات سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد و مجوز مربوطه را صادر کرد.

وی ادامه داد: سهام مبنای انتشار این اوراق شامل بیش از 15 میلیارد و 186 میلیون سهم تاپیکو به قیمت هزار و 317 ریالی هر سهم است که با سر رسید 3 ساله و نرخ اجاره بهای 20 درصد و پرداخت هر 6 ماه اجاره در فرابورس پذیره نویسی خواهد شد. بازارگردان و متعهد پذیره نویسی این اوراق توسط شرکت های تامین سرمایه امین با 700 میلیارد تومان، سپهر و کاردان هر کدام با 500 و تامین سرمایه نوین با 300 میلیارد  تومان هستند.

ابوترابی ادامه داد: ضامن 400 میلیارد تومان از این اوراق، بانک رفاه کارگران بوده و 1.6 هزار میلیارد تومان دیگر از طریق توثیق بیش از 4 میلیارد سهم شرکت پالایشگاه بندرعباس ، 2.4 میلیارد سهم کشتیرانی و 586 میلیون سهم پالایشگاه لاوان ضمانت شده است.

به گفته وی تضامین بانی می تواند از ابتدای سال ١٣٩٧ آینده با تضمین دولت طبق قوانین حاکم تعویض شود.

انتهای پیام