واکنش آژانس درباره جلسه امروز رهبر کره شمالی و ترامپ

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، یوکیا آمانو در بیانیه‌ای در واکنش به نشست سران آمریکا و کره شمالی اعلام کرد: این نهاد بین المللی آماده انجام راستی آزمایی در کره شمالی است.

در این بیانیه آمده است: از بیانیه مشترک رئیس جمهور ترامپ [رئیس جمهوری] ایالات متحده و رئیس کیم [رهبر] جمهوری دموکراتیک خلق کره در نشست سنگاپور که شامل تعهد جمهوری دموکراتیک خلق کره برای غیرهسته‌ای کردن کامل شبه‌جزیره کره است، استقبال می‌کنم.آژانس بین‌الملل انرژی اتمی مذاکراتی که قرار است بین دو کشور برای اجرای نتیجه نشست سران ایالات متحده-جمهوری دموکراتیک خلق کره برگزار شود را از نزدیک پیگیری می‌کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آماده است تا هرگونه فعالیت‌های راستی‌آزمایی را در جمهوری دموکراتیک خلق کره که احتمالا از سوی کشورهای مرتبط با موضوع درخواست می‌شود، انجام دهد، که منوط به مجوز [تأیید] شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

بنابراین گزارش،در توافق امضاء شده میان سران آمریکا و کره شمالی، ترامپ متعهد به ارائه ضمانت‌های امنیتی به رهبر کره شمالی شده و انتظار می‌رود روابطی جدید بین آمریکا و جمهوری خلق کره ایجاد شود.در مقابل کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در این توافق،متعهد به خلع سلاح کامل شبه جزیره کره

انتهای پیام