طرح ساماندهی بازار خودرو در انتظار تصویب مجلس

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی مقدسی در استودیو پخش خبر 21 شبکه یک سیما گفت: طرحی به نام ساماندهی خودرو با 200 امضا به مجلس ارائه شده که یک فوریت آن به تصویب صحن علنی رسیده البته این طرح مخالفان و موافقانی هم داشت.هنوز نتوانسته ایم در حوزه خودرو، نظر متقاضیان و مشتریان را جلب کنیم و دولت با افزایش بی منطق تعرفه نرخ خودرو نتوانسته اقدام موثری انجام دهد. حتی در مورد خودروهای هیبریدی که در دیگر کشورها مشمول مشوق هایی می شود هنوز زیرساختی فراهم نکرده ایم.

وی افزود: نابسامانی کنونی پذیرفتنی نیست و دستگاه های مسئول باید بر این بی سامانی نظارت و به آن رسیدگی کنند.بخشی از طرح ساماندهی خودرو به خودروهای زیر 45 میلیون تومان اشاره دارد، در این خصوص نرخ خودروها باید به سال 96 بازگردد در این صورت رقابت هم دوباره ایجاد خواهد شد.

مقدسی با بیان اینکه خودروسازان داخلی نباید فقدان مدیریت را به بازار خودرو مربوط کنند،اظهار امیدواری کرد این طرح در صحن علنی رأی بیاورد تا تأثیر آن را در بازار خودرو مشاهده کنیم. خودروسازها باید به مصرف کننده احترام بگذارند و نباید به سمتی بروند که به جای مشکل جامعه در پی حل مشکل خود باشند.

انتهای پیام