بورس کالا میزبان فروش اوراق ۲۰ میلیاردی سلف شرکت بورسی شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پس از تامین مالی موفق روز گذشته سیمان شرق به ارزش ۳۰ میلیارد تومان،عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد سیمان تیپ ۲ شرکت سیمان سپاهان در نماد "عسپاها" به تعداد ۱۷۸.۵۷۱ قرارداد و با قیمت 112 هزار تومان در هر قرارداد یک تنی، از طریق شرکت کارگزاری بانک تجارت از ساعت ۱۱ امروز  آغاز و کل این اوراق به فروش رفت.

قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با بازارگردانی به روش قیمت بازار با دامنه مظنه یک درصد و دامنه نوسان منفی و مثبت ۵ درصد.همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است.

درصورتی که دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش به قیمت ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتی که شرکت سیمان سپاهان نسبت به اعمال اختیار خرید به قیمت ۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کند، بازدهی سالانه  اوراق در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.سررسید این اوراق یکسال پس از تاریخ عرضه اولیه و دوره تحویل حداکثر یک ماه پس از تاریخ سررسید است.

بنابراین گزارش،اوراق سلف موازی استاندارد سیمان به منظور تامین سرمایه درگردش شرکت سیمان سپاهان صورت گرفته و براساس اطلاعیه عرضه معاملات ثانویه این اوراق از تاریخ ۲۷ خرداد ۹۷ تا ۲۳ خرداد ۹۸ ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام