کد خبر: ۱۶۶۸۱۸
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱/۲۳

راه‌اندازی مجدد تاسیسات آسیب دیده نطنز حداقل ۹ ماه طول می کشد
نیویورک‌ تایمز :

راه‌اندازی مجدد تاسیسات آسیب دیده نطنز حداقل ۹ ماه طول می کشد

طبق اعلام مقامات اطلاعاتی، انفجار تروریستی اخیر تاسیسات غنی‌سازی نطنز، ضربه‌ سختی به توانایی غنی‌سازی ایران وارد کرده و راه‌اندازی مجدد تاسیسات ممکن است حداقل ۹ ماه طول بکشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نیویورک‌ تایمز از قول مقامات اطلاعاتی اعلام کرد: انفجار تروریستی دیروز تاسیسات غنی‌سازی نطنز، ضربه‌ سختی به توانایی غنی‌سازی ایران وارد کرده و راه‌اندازی مجدد تاسیسات ممکن است حداقل ۹ ماه طول بکشد.

بر اساس این گزارش، حادثه در حالی اتفاق افتاد که یک روز قبل از آن سازمان انرژی اتمی ایران از بازسازی و راه اندازی مجدد مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید نطنز، پس از حمله تروریستی ۱۲تیر ۹۹ خبر داده بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست دستگاه‌های امنیتی اسرائیل گفت: مقابله با تلاش های ایران برای مجهز شدن به سلاح اتمی، عملیات بزرگی محسوب می شود. لذا شرایط کنونی، لزوما فردا وجود نخواهد داشت.

اسرائیل تایید کرده، پشت حمله سایبری به تاسیسات نطنز قرار داشته است. با توجه به شرایط کنونی، ایران تا چند ماه آینده نمی‌تواند در این مرکز به غنی‌سازی اورانیوم ادامه دهد.

ساعاتی پس از آنکه سازمان انرژی اتمی ایران به طور رسمی وقوع حادثه در تاسیسات نطنز را اعلام کرد، محسن رضایی از وقوع مجدد آتش‌سوزی در این مجموعه خبر داد و گفت : بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، حین بازدید میدانی از محل حادثه دچار سانحه شده است.

علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، حادثه اخیر را تروریسم هسته‌ای خواند و گفت: حق ایران برای مقابله با این اقدام محفوظ است. این اقدام حاکی از شکست و ناکامی مخالفان مذاکرات ایران برای رفع تحریم‌ها و پیشرفت‌های صنعتی و هسته ای است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ