کد خبر: ۱۶۷۳۴۳
۰:۰ - ۱۴۰۰/۲/۶

مخالفت با افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا به شورای رقابت اعلام شد
عضو ناظر مجلس در شورا:

مخالفت با افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا به شورای رقابت اعلام شد

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت از اعلام مخالفت با افزایش قیمت خودرو به این شورا خبر داد و گفت: مدیریت سیاسی ایران خودرو و سایپا، دو خودروساز را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد باقری با بیان اینکه تا زمانی که قیمت ها تکلیفی باشند و انحصار وجود داشته باشد، بحث رانت هم مطرح است به فارس گفت: شکست انحصار از دو خودروساز ضروری است. قیمت گذاری باید متناسب با عرضه و تقاضا باشد نه دستوری و از طرف دیگر حاکمیت و دولت نیز باید نظارت کافی داشته باشد تا خودروسازان گران فروشی نکنند.

وی افزود: مجلس مخالف افزایش قیمت خودرو است و مخالفت را به شورای رقابت اعلام کرده است. در جلسه آخر شورا این موضوع مطرح شده و امید می رود هفته آینده به نتیجه برسد. سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران و واردات مدیریت شده، راهکاری برای شکست انحصار از دست دو خودروساز داخلی است. اگر واردکنندگان بدون اینکه دلاری خارج شود، خودرو وارد کنند اتفاق مبارکی خواهد بود.

باقری با اذعان به نبود برنامه عملیاتی در صنعت خودروسازی ادامه داد: معضل اساسی در این حوزه، نبود یک برنامه عملیاتی است که باید برای آن فکری کرد. مدیریت مجموعه ایران خودرو و سایپا سیاسی است که در این صورت، صنعت خودروسازی هم قطعاً با مشکلات مواجه خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ