عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس مطرح کرد:
۴ راهکار برای بهبود وضعیت بورس / تامین اعتبار از صندوق توسعه انجام نشد
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اعلام چهار راهکار کوتاه مدت برای بهبود وضعیت بازار سهام گفت: اعتباری که باید از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شد، تاکنون تخصیص نیافته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن علیزاده درباره راهکارهای کوتاه مدت ساماندهی بازار سرمایه به خانه ملت گفت: بازار سرمایه در روزهای گذشته روند مناسبی داشت و به پیش‌ بینی‌های انتخابات عکس العمل نشان داد. این امر بیانگر آن است که بازار متوجه تغییرات می‌شود.

وی افزود: سیاست‌های حمایتی مطرح شده از سوی نامزدها ، راهکار کوتاه مدت مناسب برای ساماندهی بورس است. حمایت از صندوق تثبیت بازار سرمایه، بازارگردانی، پیش‌بینی بیمه برای جبران خسارت مردم و حذف قیمت‌های دستوری از تمام کالاهای عرضه شده در بورس را می‌توان از جمله راهکارهای ضروری برای بهبود وضعیت بورس برشمرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سیاست‌های کلان حمایتی برای بهبود بازار سهام باید از سوی دولت اعمال می‌شد که متاسفانه در دولت روحانی محقق نشد، ادامه داد: بنابراین امید مردم به انتخابات است. آنچه باید در کوتاه مدت انجام می‌گرفت تا حدودی پس از جلسه سران قوا اجرا شد و این اقدامات از ریزش بازار جلوگیری کرد.

علیزاده درباره اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه هم تصریح کرد: هرچند بخشی از این اعتبار پس از جلسه سران هماهنگی قوا پرداخت شد اما اعتباری که باید از این محل تامین می‌شد، تاکنون تخصیص نیافته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام