صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه
طبق آخرین پایش عملکرد صندوق های سرمایه گذاری تا ابتدای خرداد، صندوق پیشتاز مفید بهترین عملکرد را در میان صندوق های سهامی به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام سامانه هوشمند رتبه ­‌بندی صندوق­‌های سرمایه‌گذاری پردازش اطلاعات مالی پارت در آخرین پایش عملکرد تا ابتدای خرداد، برترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری مشخص شدند.

براین اساس، صندوق سرمایه‌گذاری پیشتاز مفید به عنوان پربازده ترین صندوق سهامی یکی از صندوق‌های سهامی تحت مدیریت کارگزاری مفید است که از سال 87 آغاز به کار کرده و تاکنون 24 هزار درصد بازدهی داشته و بیش از 1.8 هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد به عبارتی سرمایه یک میلیون تومانی سال 87 در این صندوق امروز 240 میلیون تومان شده است.

عملکرد این صندوق در مقایسه با شاخص کل بورس نیز قابل توجه است. به طوری که این صندوق از زمان تاسیس 24 هزار درصد ولی شاخص کل 11 هزار درصد رشد داشت. طبیعتا در روند نزولی بازار نیز این صندوق نسبت به شاخص کمتر افت کرده به طوری که از مرداد 99 تا اردیبهشت سال جاری بازار حدود 45 درصد ریزش پیدا کرد ولی صندوق پیشتاز در همین بازه تنها 15 درصد کاهش یافت.

رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری معمولا بر اساس میزان بازدهی صندوق، پایداری عملکرد در شرایط مختلف بازار، کسب بازدهی متناسب به میزان ریسک برداشته شده و حجم دارایی صورت می گیرد.

علاوه بر صندوق پیشتاز که برترین جایگاه را در صندوق های سهامی دارد صندوق سرمایه گذاری پیشرو نیز در میان 5 صندوق سهامی برتر این رتبه بندی قرار گرفته است. صندوق سهامی پیشرو مفید از نظر حجم دارایی در رتبه اول بین صندوق های تحت مدیریت شرکت های سبدگردان و رتبه سوم در بین کل صندوق های بازار (شامل صندوق های ETF دولتی) قرار می گیرد.

در رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری مختلط نیز صندوق توسعه ممتاز کارگزاری مفید در میان 5 صندوق برتر قرار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مفید می توانید از خدمات رایگان مشاوران کارگزاری مفید از طریق پرکردن فرم مشاوره بهره مند شوید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام