نماینده مجلس اعلام کرد :
مخالفت با افزایش مستمر قیمت خودرو و درخواست اعمال مالیات سنگین
عضو کمیسیون صنایع مجلس ضمن مخالفت با افزایش مستمر قیمت خودرو در کارخانه ها، خواهان اعمال مالیات سنگین برای جلوگیری از جولان سوداگران شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد حسینی‌کیا در خصوص درخواست مکرر خودروسازان برای قیمت گذاری محصولات به فارس گفت: افزایش مستمر قیمت خودرو در کارخانه، ثبات بازار را از بین می‌برد.

وی افزود: اساسی‌ترین مشکل این صنعت، هجوم سیل نقدینگی به بازار خودرو است که موجب جولان سوداگران شده است. به طوری که در دو سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نصیب دلالان این حوزه شده است. باید با اعمال مالیات سنگین از جولان سوداگران در این بازار جلوگیری کرد.

حسینی کیا ادامه داد: واردات هم باید مدیریت‌ شود. زیرا با تحقق این مهم خودروسازان ناچار می شوند برای رقابت با خودروهای وارداتی کیفیت محصولات را ارتقا دهند. هرچند خودروسازان محصولات جدیدی به بازار عرضه کردند اما عطش بازار را به دلیل انحصار در این حوزه از بین نمی‌برد.

بر اساس این گزارش، تولیدکنندگان با گذشت یک ماه از نامه‌نگاری خودروسازان و قطعه‌سازان برای آزادسازی قیمت خودرو به این نتیجه رسیده‌اند که خواسته آنها در روزهای پایانی عمر دولت عملی نخواهد شد.لذا درخصوص پیگیری مطالبات از دولت آینده سخن می‌گویند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام