در روز افت ۴۴ واحدی شاخص رخ داد:
معاملات مشکوک فرابورس، دو شرکت سیمانی، دو سهم زراعتی + ۱۰ نماد
در روز افت ۴۴ واحدی شاخص، فرابورس، دو شرکت سیمانی، دو سهم زراعتی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و با گرایشی مثبت آغاز به کار کرد اما با افت قیمت برخی نمادها در نهایت، نماگر بازار با افت 44 واحدی و حضور در کانال یک میلیون و 150 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 5.2 و 9.7 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو با داد و ستد 1.1 میلیارد سهم و سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پارس خودرو به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای 820، 812، 595 و 437 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 29 تا ده برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سیمان کردستان شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت 30.1 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 15 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های رایان هم افزا، زغال سنگ نگین طبس، سیمان اصفهان ، بیمه زندگی باران، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، پگاه آذربایجان، آبسال، فرابورس، قند شیروان قوچان، بیمه کارآفرین، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، آهنگری تراکتورسازی ایران، فیبر ایران و کشت و صنعت دشت خرمدره مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور فرابورس، دو شرکت سیمانی، دو سهم زراعتی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام