در روز افت ۲۴۶۰ واحدی شاخص رخ داد:
معاملات مشکوک بانک فرابورسی، یک پتروشیمی، سه شرکت قندی + ۱۰ نماد
در روز افت ۲۴۶۰ واحدی شاخص، بانک فرابورسی، یک پتروشیمی، سه سهم قندی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و با گرایشی منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 2460 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 147 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 3.5 و 9.3 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سایپا، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه پارس خودرو با داد و ستد 600، 577، 400، 309 و 291 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 28 تا هشت برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، قند مرودشت شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت 27.8 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 2.8 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های قند شیروان قوچان، فیبر ایران، قند اصفهان ، بانک آینده، بیمه زندگی باران، فولاد آلیاژی یزد، فرابورس، لامیران، کاشی تکسرام، رایان هم افزا، احیاء صنایع خراسان، آهنگری تراکتورسازی ایران، پتروشیمی خارک و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور فرابورس، بانک آینده، یک پتروشیمی، سه شرکت قندی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام