نتیجه مجمع سالانه شرکت همکاران سیستم و گزارش مدیرعامل از اقدامات و برنامه ها
مجمع سالانه شرکت همکاران سیستم با تقسیم سود 235 تومانی هر سهم و اعلام مهمترین اقدامات سال گذشته و برنامه های آینده برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان مجمع سالانه شرکت همکاران سیستم که با تقسیم سود 235 تومانی هر سهم و اعلام زمان پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی از 7 تیر برگزار شد ، فرید فولادی مدیرعامل این شرکت بورسی در گزارشی به سهام‌داران با اشاره به سال 99 و موقعیت‌های دشواری که به‌دلیل کرونا و شرایط اقتصادی وجود داشت، گفت: براساس اصول و ارزش‌های همکاران سیستم با شروع کرونا ، مراقبت از سلامتی کارکنان، مشتریان و شرکای تجاری در کنار پایداری کسب‌ و کار شرکت و مشتریان، اولویت و مبنای اقدامات قرار گرفت.

وی افزود: در بخش‌هایی مانند استقرار، هزینه‌ها را هم کاهش دادیم تا با مشتریان‌ در شرایط سخت همراه باشیم. هم‌چنین با استفاده از ظرفیت دورکاری  با برنامه‌نویسان متخصص از سراسر کشور همکاری می‌کنیم.

عملکرد سال گذشته "سیستم" همراه با چند آمار

این مقام مسئول در مورد عملکرد سال 99 "سیستم" هم توضیح داد : این شرکت موفق شده در سال گذشته با وجود همه‌ موقعیت‌های دشوار، شرایط مناسبی ایجاد کند و کسب‌ و کار موفق را رقم بزند.

فولادی از رشد 65 درصدی درآمد عملیاتی تلفیقی و رشد87 درصدی سود عملیاتی شرکت خبر داد و اضافه کرد: همکاران سیستم با جذب 1000 مشتری جدید ، تعداد مشتریان جدید را 64 درصد رشد داد و سپیدا رسیستم آسیا هم بیش از 9000 مشتری جدید جذب کرده است.

وی رشد 4.5 برابری درآمد همکاران سیستم از محل فروش راهکاران ابری را به سهام‌داران اعلام کرد و به اجرای موفقیت‌آمیز 63 پروژه‌ بزرگ اشاره کرد که در سازمان‌ها و صنایع کلیدی انجام شده است. با وجود شرایط ناپایدار و متلاطم بازار سرمایه در سال گذشته، بررسی عملکرد همکاران سیستم نشان می‌دهد به‌دلیل بنیادی بودن سهم، روند روبه‌رشد متعادلی را پشت سرگذاشته است.

مدیرعامل همکاران سیستم با اشاره به روند روبه‌رشد درآمدها و سود شرکت و نیز رشد EPS در بخش‌های عملیاتی و غیرعملیاتی به سهامداران گفت: ترکیب درآمدی و تغییرات آن نشان‌دهنده‌ مسیر آینده‌ شرکت است.

بروزآوری تکنولوژی محصولات و "فانوس" 1400

به‌روزآوری تکنولوژی محصولات همکاران سیستم یکی از دستاوردهای مهم شرکت در سال گذشته، دیگر موضوع فولادی در بخش بعدی بود و در این زمینه گفت: معماری جدیدی برای رابط کاربری محصولات‌ براساس به‌روزترین تکنولوژی‌ها و best practice های دنیا طراحی کردیم. با اطمینان می‌توان گفت یکی از بهترین زیرساخت‌های توسعه‌ نرم‌افزار در بخش فرانت‌اند را داریم.

به گفته فولادی ، توسعه‌ی این معماری و زیرسا خت که "فانوس" نام دارد در سال 1400 هم دنبال می‌شود.

عرضه اولیه زیرمجموعه ها و حافظت از برند ملی

مدیرعامل همکاران سیستم با اشاره به ورود شرکت سپیدارسیستم آسیا ابراز امیدواری کرد در‌آینده شرکت‌های دیگر زیرمجموعه‌ی همکاران سیستم هم وارد بازار سرمایه شوند.

فولادی ادامه داد: همکاران سیستم امروزه برند ملی است که باید از زاویه‌ اثری که در جامعه ایجاد می‌کند از آن مراقبت شود. در این میان 1500 نفر در شبکه‌ی همکاران سیستم فعالند و بیش از 200 هزار کاربر با سیستم‌های راهکاران و سپیدار کار می‌کنند و نرم‌افزارهای شرکت در بیش از 73 هزار مشتری در اندازه‌ها و صنایع مختلف به‌کارگرفته می شود.

آینده‌ فناوری اطلاعات در جهان و رشد 21 درصدی رایانش ابری

وی درباره آینده‌ فناوری اطلاعات در جهان براساس گزارش‌های گارتنر ، گفت: امروزه در جهان، اثر آی‌تی در کسب‌وکارها شفاف و کلیدی‌تر از گذشته شده و کسب و کارها درک کرده‌اند که آی‌تی به تاب‌آوری و پایداری آن‌ها کمک می‌کند. زمانی تصور می‌‌شد باید هزینه‌های IT را کاهش داد اما امروز ثابت شده  این هزینه‌ها درآمد بیش‌تر را برای کسب‌ و کارها به همراه دارد.

فولادی به پیش‌بینی رشد 21 درصدی رایانش ابری در سال آینده اشاره کرد که این عدد برای SaaS به 18.5 و زیرساخت به عنوان خدمت یا IaaS به میزان 30 درصد پیش‌بینی می‌شود.

برنامه های سال جدید

وی  با اشاره به محصولات راهکاران، راهکاران ابری، راهکاران بخش عمومی، فرسان ، سپیدار، دشت، سیستم ارتباط با مشتریان سرو سی‌آرام، سپیدز و دلینو، گفت: سال گذشته‌ توسعه‌ خوبی در محصولات راهکاران انجام شد. در خرده‌فروشی موفق شدیم تعداد خوبی از مشتریان این صنعت را جذب کنیم. در صنعت سیمان و سیستم‌های حوزه‌ مدیریت تولید راهکار محصولی‌ را کامل‌تر کردیم و راهکاران بخش عمومی را در چند مجموعه با موفقیت عرضه کردیم. فرسان هم محصولی است که با نقش‌آفرینی در زنجیره‌ی تامین به شرکت‌های پخش و فروشگاه‌ها کمک می‌کند تا فرایند سفارش‌دهی و سفارش‌گیری خود را به شکل آنلاین پیش ببرند.

مدیرعامل همکاران سیستم افزود:نوآوری در محصولات براساس فناوری‌های روز دنیا از اهداف استراتژیک همکاران سیستم در سال جدید است. تحقیق و توسعه به‌ویژه در زمینه‌ هوشمندسازی راهکارهای سازمانی هم از فعالیت‌هایی است که با تمرکز دنبال خواهیم کرد. همچنین توسعه‌ منابع انسانی یکی از برنامه‌های مهم همکاران سیستم در سال 1400 است .

فولادی دراختیار داشتن زیرساخت‌های سخت‌افزاری مناسب را یکی دیگر از نقاط تمرکز همکاران سیستم در سال آینده عنوان کر و از راه‌اندازی و استفاده از خدمات دسکتاپ مجازی VDI در همکاران سیستم خبر داد که در دنیا هم حرکت جدیدی به شمار می‌آید.

خبر مهم دیگر فولادی، سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک دیتاسنتر پیشرفته بود که با هدف ارائه‌ خدمات متنوع و بهینه‌تر رایانش ابری انجام می‌شود و سال گذشته مقدمات این کار با تاسیس شرکت ابرآمد و سرمایه‌گذاری مناسب روی آن انجام شده است.

انتهای پیام