با حضور رئیس سازمان بورس:
دو طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه در شورای مشورتی سازمان بورس ارایه شد
رئیس سازمان بورس از ارایه دو طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه در شورای مشورتی مبنی بر پیش بینی راهکار هایی برای ۴۰ تا ۵۰ مورد از چالش ها و بررسی برنامه بهبود جایگاه و عملکرد بازار با فعالان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی محور نشست با اعضای شورای مشورتی بورس را بررسی طرح بسته سیاستی پشتیبانی و مانع زدایی بازار سرمایه از تولید و طرح ارتقای جایگاه و عملکرد بازارسرمایه عنوان کرد و گفت: بازار سرمایه در دو سال گذشته شاهد تحولات بسیاری بود و از لحاظ اندازه، حجم فعالیت و حضور مردم، رشد چشمگیری داشته که همین تحولات سریع برخی از معادلات را تغییر داده است.

وی افزود: ساختار، نیرو و امکانات سازمان بورس باید با اندازه و حجم امروز بازار و مسائلی که با آن روبرو است مورد بازبینی و متناسب سازی قرار گیرد. این ظرفیت ها نه تنها در ساختار سازمان بورس بلکه باید در همه ارکان ایجاد شود تا به نیازهای موجود پاسخ مناسبی داده شود. دو طرح کلی در این حوزه از سوی سازمان ارائه شده که یکی از این طرح ها در مرکز پژوهش با هدف آسیب شناسی مسائل و چالش های بازار پیرامون ایفای نقش پشتیبانی و مانع زدایی از تولید تهیه شده و طی آن راهکارهایی برای بیش از 40 الی 50 مورد از چالش ها و مسائل، پیش بینی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در اقدامی دیگر، مقرر شد در طرحی با عنوان طرح ارتقای جایگاه و عملکرد بازارسرمایه ، لزوم و نحوه تدوین برنامه بهبود جایگاه و عملکرد بازار مطرح و مسائل و مشکلات طرح شده در قالب کارگروه های تخصصی و با حضور کارشناسان، صاحبنظران، فعالان و مدیران بخش های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

دهقان دهنوی اضافه کرد: موارد دیگری نیز از سوی اعضای شورا به عنوان موضوعاتی که باید در این مقطع زمانی از سوی سازمان بورس در اولویت قرار گرفته و پیگیری شود، مورد طرح قرار گرفت که تنظیم روابط درون بازار سرمایه، تقویت روابط ارکان و روابط بورس ها با سازمان بورس، تسهیل فرایندهای مربوط به تامین مالی، تقویت نقش نظارتی سازمان بورس در بازار سرمایه ، بهبود سامانه های نظارتی، توسعه آموزش و فرهنگ سازی، بهبود ساختار سازمانی و منابع انسانی سازمان بورس، بین المللی شدن بازار سرمایه، توسعه ابزارهای مشتقه و کمک به تقویت و بازگشت اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه از جمله این پیشنهادات بود .این موارد بطور مفصل در طرح های توسعه ای سازمان گنجانده شده و ساز و کار اجرایی شدن آنها در جلسات بعدی این شورا ارائه خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام