در روز رشد ۱۶۸۳ واحدی شاخص رخ داد:
معاملات مشکوک دو زیرمجموعه سایپا، سه شرکت دارویی و ۱۰ نماد دیگر
در روز رشد ۱۶۸۳ واحدی شاخص، دو زیرمجموعه سایپا، سه شرکت دارویی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایشی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد 1683 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 163 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 5 و 8.1 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، بانک تجارت، سایپا، پارس خودرو به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با داد و ستد 620، 618، 396، 363 و 274 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 22 تا نه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سایپا دیزل شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت 13.5 درصدی قیمت سهام ، شاهد داد و ستد 9.5 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های کارخانجات تولیدی شهید قندی، کارخانجات داروپخش، کمک فنر ایندامین ، سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، تبرک، بیمه تعاون، پاکدیس، تولید دارو، ایران یاسا تایر و رابر، البرز بالک، پگاه آذربایجان شرقی، عمران و توسعه شاهد، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان و کشت و دامداری فکا مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو زیرمجموعه سایپا، سه شرکت دارویی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام