رئیس جمهور دولت سیزدهم:
ثبات بورس از مسائل مهم دولت است / برنامه فوری برای حل ۱۰ مسئله
رئیس جمهور دولت سیزدهم با بیان اینکه ثبات بازار سرمایه از مسائل مهم دولت است از تنظیم برنامه تحولی فوری و کوتاه مدت برای حل ۱۰ مسئله محوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم رئیسی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دولت سیزدهم و در حالی دو روز دیگر با حضور در مجلس ، مامور تشکیل کابینه می‌شود که گفت: مردم به رغم تمام مشکلات و وضعیت کرونایی حضور باشکوه داشتند و حماسه بزرگ خلق کردند.

وی افزود: پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام تحول‌خواهی، عدالت‌خواهی، مبارزه با فساد و فقر، اجرای سیاست‌های اعلامی نظام و توجه به ارزش‌های والای انقلاب بود. تورم بیش از ۴۴ درصدی، رشد نقدینگی ۶۸۰ درصدی، سه برابر شدن بدهی‌های دولت از سال ۹۴ و علاج کردن وضعیت کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیاردی به دلیل دشمنی دشمنان و کاستی‌های داخلی، وضعیت مردم را نامناسب کرده است.

رییس جمهور جدید ادامه داد: علاوه بر آسیب‌دیدن سفره مردم به اعتماد آنها هم آسیب وارد شد. مردم از دولت جدید تحول خواسته‌اند و باید اتفاق بیفتد. این تحول مستند به سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب است.

رئیسی گفت: ثبات بازار سرمایه از مسائل مهم دولت است. به دنبال رفع تحریم ها خواهیم بود ولی سفره مردم را به بیگانگان گره نخواهم زد. از همه شایستگان از همه جریان‌ها در دولت آینده استفاده خواهیم کرد. برنامه تحولی فوری و آنی و کوتاه مدت تنظیم کردیم که ۱۰ مسئله محوری را حل کند.

وی ادامه داد:برای کسری بودجه، ثبات بورس، کنترل گرانی و تورم، کرونا و دیگر مسائل ، راهکارهایی اندیشیده شده است. به دولت دوازدهم خسته نباشید می‌گویم اما کارهای مهمی در پیش روی دولت سیزدهم وجود دارد .

حکم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران‌

خداوند علیم و قدیر را سپاس میگویم که با فضل و عنایت خود، ایران را بار دیگر در آزمون سیاسی و اجتماعی انتخابات سرافراز فرمود و ملّت عظیم‌الشّأن در شرایطی پیچیده و دشوار، با حضور پُرمعنا و عزّت‌آفرین خود، حاکمیّت رأی مردم بر اداره‌ی امور کشور را نمایان ساخت، و با انتخاب شخصیّتی مردمی و عالیقدر از تبار سیادت و علم، و مزیّن به پرهیزکاری و خردمندی، و دارای سوابق درخشان مدیریّت، عزم راسخ خود را بر پیمودن مسیر نورانی انقلاب که مسیر عدالت و پیشرفت و آزادی و عزّت است نشان داد.

امروز میهن عزیزمان، تشنه‌ی خدمت و آماده‌ی حرکت جهشی در همه‌ی عرصه‌ها، و نیازمند مدیریّتی باکفایت و جهادی و دانا و شجاع است که بتواند توانمندی‌های آشکار و نهفته‌ی ملّت، بویژه جوانان را که بسیار فراتر از مشکلات است، بسیج کرده و به میدان کار و تلاش سازنده آورَد؛ موانع را از سر راه تولید بردارد؛ سیاست تقویت پول ملّی را بِجِد دنبال کند، و قشرهای متوسّط و پایین جامعه را که سنگینیِ مشکلات اقتصادی بر دوش آنها است، توانمند سازد؛ مدیریّتی که با مشی فرهنگی خردمندانه، مسیر اعتلای مادّی و معنوی ملّت ایران را هموار کرده، حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش را شتاب بخشد.

اکنون با تشکّر از مردم عزیز و با پیروی از گزینش آنان، رأ‌ی به عالِم فرزانه و خستگی‌ناپذیر و کارآزموده و مردمی، جناب حجّت‌‌الاسلام آقای سیّدابراهیم رئیسی را تنفیذ و ایشان را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم، و از خداوند متعال توفیق و سربلندی ایشان و همکارانشان را مسئلت مینمایم و یادآوری میکنم که رأی ملّت و تنفیذ اینجانب تا هنگامی است که مشی همیشگی ایشان در پیمودن صراط مستقیم اسلام و انقلاب ادامه داشته باشد، که به فضل الهی چنین خواهد بود؛ ان‌شاءاللّه.

والسّلام علی عباداللّه الصّالحین
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۲ مرداد ۱۴۰۰

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام