با رشد ۲۶ هزار واحدی :
شاخص بعد از ۷ ماه بالاخره از خط مقاومت ۱.۴ میلیونی گذشت + اثر چند عامل
در جریان معاملات امروز، شاخص بورس بعد از ۷ ماه و در نتیجه اثر چند عامل با جهش ۲۶ هزار واحدی از خط مقاومت ۱.۴ میلیونی رد شد و رکوردی جدید در سال جاری ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان در مدار مثبت آغاز به کار کرد. به طوری که با گذشت کمتر از دو ساعت، شاخص با جهش بیش از 26 هزار واحدی از مرز یک میلیون و 400 هزارتایی عبور و رکوردی جدید در سال جاری ثبت کرد.

براساس این گزارش ، دماسنج بازار سهام پیش از این در 10 دی سال گذشته در کانال 1.4 میلیون واحدی حضور داشت . 

در این رویداد تاکنون شرکت های بزرگ چون هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، شستا، هلدینگ میدکو، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر و گل گهر بیشترین اثر مثبت 4132 تا 1142 واحدی را بر شاخص داشتند .

بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، ایران خودرو، سایپا، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه بانک ملت با داد و ستد بیش از 453، 165 ، 135، 126 و 112 میلیون سهمی تعلق گرفت.

حمایت دیروز رییس دولت سیزدهم از ثبات و تعادل در معاملات بازار سهام در مراسم تنفیذ، گزارش های مناسب ماهانه و سه ماهه شرکت های بورسی و فرابورسی، ادامه پیگیری های سازمان بورس برای اجرای وعده ها در بازگشت اعتماد به سهامداران، انتشار افزایش سرمایه شرکت ها، کاهش نرخ بهره بین بانکی ، بهبود قیمت های جهانی ، عدم کاهش دلار و ... از عواملی موثر در رشد روزهای اخیر بازار سهام و شاخص هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام