در روز جهش ۳۰ هزار و ۴۱۱ واحدی شاخص رخ داد:
معاملات مشکوک سهم معروف، دو دارویی و سیمانی، ۴ سرمایه گذاری + ۸ نماد
در روز جهش ۳۰ هزار و ۴۱۱ واحدی شاخص، سهم معروف اخراجی، دو نماد دارویی و سیمانی، چهار شرکت سرمایه گذاری به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان در مدار مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با جهش 30 هزار و 411 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 406 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 7.9 و 3.5 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی با داد و ستد 1.3 میلیارد سهم و سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، ایران خودرو، سایپا به همراه بانک ملت با تقاضای بیش از 598، 408 ، 391 و 287 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 29 تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق شرکت حاضر در بازار اول بورس با افت 4.6 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 118.5 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های کشت و صنعت آبشیرین، آزمایش (شرکت معروف که سال ۹۱ از بورس اخراج و به بازار پایه تبعید شد)، نصیر ماشین، سرمایه گذاری کوه نور، سیمان کارون، روان فناور، کشاورزی و کود زنجان، جام دارو، پلاستیران، سرمایه گذاری آرین توسکا، گرانیت بهسرام، گسترش نفت و گاز پارسیان، تجهیز نیروی زنگان و سرمایه گذاری کرمانشاه مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سهم معروف اخراجی، دو شرکت دارویی و سیمانی، چهار سرمایه گذاری به همراه 8 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام