مدیرعامل سایپا خبر داد:
برنامه سایپا برای داخلی سازی ۱۸ قطعه با صرفه جویی ۳۰ میلیون دلاری
مدیرعامل سایپا از برنامه داخلی سازی ۱۸ قطعه طی یک تا دو سال با همکاری ۱۶ قطعه ساز خبر داد که با تحقق آن ۳۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد سلیمانی در حاشیه مراسم پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو گفت: در ۴ میز گذشته هدف گذاری برای کاهش ارزبری ۲۰۰ میلیون دلار بود و تاکنون به میزان ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی محقق شده است. سایپا توانست ۸۰ قطعه را داخلی سازی کند و این اتفاق بسیار مهمی است که با همت مهندسان عملیاتی شد.

وی افزود: در میز پنجم تعمیق ساخت داخل، قرار است ۱۸ قطعه دیگر با همکاری ۱۶ قطعه ساز، داخلی سازی شود که با عملیاتی شدن این امر، ۳۰ میلیون دلار دیگر صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. مدت زمان داخلی سازی ۱۸ قطعه بین یک تا دو سال خواهد بود و یکی از قطعات خاصی که قرار است قطعه سازان برای ساخت و تعمیق ساخت داخل آن اقدام کنند و همواره یکی از مهم ترین چالش های صنعت خودرو بوده ایربگ ACU است که با تحقق این امر مشکلات تولیدکنندگان خودرو کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ایربگ ACU توسط یکی از شرکت های وابسته به صنایع دفاع تولید و تامین خواهد شد، ادامه داد: افزایش تعمیق ساخت داخل به رشد تولید، کاهش هزینه و کاهش وابستگی به واردات کمک می کند و از هر گونه همکاری با قطعه سازان با توجه به اهداف استقبال می شود. در نیمه اول سال مجموعه سایپا ۲۱۲ هزار دستگاه خودرو تولید کرد که این عدد نشان دهنده رشد ۵ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سلیمانی با بیان اینکه اگر محدودیتی در تولید موتور خودرو وجود نداشت، میزان تولید افزایش قابل توجهی پیدا می کرد، اضافه کرد: طبق برنامه ریزی ها قرار است ظرف دو سال آینده حدود ۳۵۰ هزار دستگاه موتور جدید با فناوری جدید تولید شود و در محصولات آتی سایپا مورد استفاده قرار گیرد.

بنابریان گزارش، طبق قرارداد امضا شده بین سایپا و قطعه سازان قرار است، ایربگ ACU با ساخت داخل 30 درصد، صفحه نمایشگر چند منظوره MDF با ساخت داخل 36 درصد، مجموعه مالتی مدیا و دوربین عقب با ساخت داخل ۶۰ درصد و پروژه دیگر مجموعه مالتی مدیا و دوربین عقب در دو مرحله با ساخت داخل ۶۰ درصد انجام خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام