در روز افت ۱۳.۱ هزار واحدی شاخص رخ داد:
معاملات مشکوک پتروشیمی بورسی، چهار شرکت دارویی و ۱۰ نماد دیگر
در روز افت ۱۳.۱ هزار واحدی شاخص، پتروشیمی بورسی، چهار شرکت دارویی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با توجه به عقب نشینی نسبی جهانی ها با افت محدود آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 13 هزار و 125 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 436 هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .

به این ترتیب، بیش از 3.9 و 46.2 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، سایپا، پالایشگاه تهران، ایران خودرو به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با داد و ستد 471، 215، 210، 203 و 143 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 7 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد اندک قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 14.1 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های روز دارو، احیاء صنایع خراسان، پارس دارو، بارز، پتروشیمی خارک، لیزینگ ایرانیان، لعابیران، تیپیکو، فارسیت اهواز، سرمایه گذاری ملی، آهن و فولاد میلاد، سرمایه گذاری سپه، داروسازی الحاوی و داده گستر عصر نوین مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی بورسی، چهار شرکت دارویی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام