یارانه جدید اما غیر قابل برداشت برای خانوارهای معترض واریز شد
سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: مرحله دیگری از یارانه جدید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی را به حساب خانوارهای معترض واریز شده اما فعلا غیرقابل برداشت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: مرحله دیگری از یارانه جدید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی را به حساب خانوارهای معترض واریز کرده ولی تا مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها، مسدود و غیرقابل برداشت خواهد بود.

بر اساس این گزارش در ماه گذشته، دولت روال پرداخت یارانه نقدی را در قالب طرح اصلاح نظام یارانه‌ای تغییر داد و در ساعت ۲۴ روز ۱۹ اردیبهشت، مبلغی در قالب یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار ۷۲ میلیون نفر واریز کرد. این یارانه برای مرحله ۱۳۵ و ۱۳۶ یعنی اردیبهشت و خرداد بود و برای ۹ دهک پرداخت شد.

اما به دنبال آن اعتراض زیادی از سوی کسانی که یارانه آن‌ها قطع شده بود، مطرح شد. این افراد می‌توانستند در سامانه‌ تعیین شده، درخواست بازبینی را ثبت کنند. طولی نکشید رئیس‌جمهور دستور رسیدگی فوری به این اعتراض‌ها را صادر کرد و مقرر شد یارانه اردیبهشت یا همان یارانه مرحله ۱۳۵ به حساب خانوارها معترض، واریز ولی غیرقابل برداشت باشد تا مورد بررسی قرار گیرد. از این جهت در ۲۷ اردیبهشت اولین مرحله واریز برای کسانی که اعتراض کرده بودند، انجام شد.

برای تعداد دیگری از کسانی که تا اردیبهشت سال جاری یارانه دریافت کرده ولی در یارانه جدید به عنوان دهک پردرآمد کنار گذاشته شده بودند و اعتراض آن‌ها ثبت شده نیز واریز یارانه اردیبهشت را انجام داده و مانند قبلی‌ها قابل برداشت نخواهد بود تا وضعیت آنها رسیدگی شده و اگر مشمول دریافت یارانه باشند، امکان برداشت خواهند داشت.

خانوارهایی که نسبت به دهک‌بندی و قطع یارانه در اردیبهشت، اعتراض دارند، همچنان می‌توانند با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون نسبت به ثبت درخواست بازبینی اقدام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام